Notowania

polfa
04-11-2002 (15:08)

Polfa Kutno może przekroczyć prognozy

Prezes Polfy Kutno SA Janusz R. Guy podtrzymał tegoroczną prognozę wyników zakładającą osiągnięcie 23 mln zł zysku netto i 220 mln zł przychodów ze sprzedaży. Nie wykluczył jednak przekroczenia tych planów.

Podziel się
Dodaj komentarz

'Wierzę, że zrealizujemy prognozę na ten rok. Są szanse jej przekroczenia, jeżeli chodzi o zysk i sprzedaż' - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej prezes Polfy Kutno.

Prezes nie chciał podać więcej szczegółów.

Po trzech kwartałach zysk netto Polfy Kutno wyniósł 19,1 mln zł, a przychody ze sprzedaży wyniosły 151,4 mln zł.

Ryszard Wojtkowski, przewodniczący rady nadzorczej Polfy oraz partner w Enterprise Investors, firmie posiadającej poprzez zarządzane fundusze ponad 70 proc. akcji Polfy, powiedział, że nie ma obecnie żadnych negocjacji w sprawie sprzedaży posiadanego pakietu akcji spółki.

'W tej chwili nie są prowadzone żadne rozmowy w sprawie sprzedaży. Nie znaczy to, że gdyby znalazł się potencjalny inwestor, to nie podjęlibyśmy z nim rozmów' - powiedział.

Zdaniem Wojtkowskiego, z jednej strony minęło jeszcze niewystarczająco dużo czasu od nieudanej próby sprzedaży pakietu akcji Polfy Kutno, z drugiej zaś spółka przynosi zyski i nie trzeba się spieszyć z jej sprzedażą.

Na początku kwietnia Enterprise Investors poinformował o planach sprzedaży 70,45 proc. akcji Polfy Kutno inwestorom finansowym przez GPW, po tym jak w lutym zawieszono poszukiwanie inwestora strategicznego.

Polfa Kutno zajmuje obecnie 17 miejsce na polskim rynku dystrybucji leków do aptek z udziałem w rynku w ujęciu wartościowym wynoszącym 1,8 proc.

'Chcielibyśmy, aby do 2007 roku nasza firma znalazła się w pierwszej dziesiątce' - powiedział.

Według danych IMS Health przychody ze sprzedaży na polskim rynku aptecznym wzrosły po trzech kwartałach do ponad 7,5 mld zł z 7,2 mld zł rok wcześniej.

Tagi: polfa, polfa kutno, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie