Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Police mają zgodę od MSP na restrukturyzację

0
Podziel się:

Dzięki temu spółka może się ubiegać o 150 mln zł kredytu.

Police mają zgodę od MSP na restrukturyzację
(Sławomir Kłak/ZA Puławy)
bFfLcFjF

*Ministerstwo Skarbu Państwa zaakceptowało program restrukturyzacji Zakładów Chemicznych Police. W sobotę rada nadzorcza spółki wyda opinię na temat programu. *

_ Akceptacja tego programu jest niezbędnym warunkiem do uzyskania pozytywnej decyzji walnego zgromadzenia w sprawie poręczenia kredytowego przez ARP _ - napisano w komunikacie.

_ Spółka stara się o kredyt w wysokości 150 mln zł. Środki pozyskane z linii kredytowej pozwolą m.in. spółce sprostać ekstremalnie trudnym warunkom rynkowym _ - dodano.

bFfLcFjH

Program restrukturyzacyjny musi również uzyskać akceptację ze strony pracowników.

_ Spotkanie, którego celem będzie osiągnięcie porozumienia z zakładowymi organizacjami związkowymi zaplanowane jest na najbliższy wtorek _ - napisano.

Na początku kwietnia władze spółki informowały, że restrukturyzacja ma objąć cały pakiet działań, w tym redukcję kosztów osobowych, eksploatacyjnych i pozbycie się z grupy kapitałowej tych części, które są dla firmy balastem.

Zarząd szacował wtedy, że programu dobrowolnych odejść skorzysta około 300 osób.

bFfLcFjN

Rafał Kuźmiczonek, rzecznik spółki, poinformował w czwartek PAP, że z programu dobrowolnych odejść skorzystało już około 30 pracowników.

Wprowadzając program, zarząd Polic zdecydował się zaproponować pracownikom, którzy dobrowolnie zrezygnują z pracy, odprawy w wysokości od 2 do 7 pensji dodatkowo do przysługującej pracownikom ustawowo odprawy.

Obecnie w Policach zatrudnionych jest około 3.200 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

bFfLcFki
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)