Notowania

pxm
07.05.2014 08:46

Polimex-Mostostal dogadał się z wierzycielami

Wierzyciele wydłużyli termin do spłaty zobowiązań do 3 czerwca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)

Wierzyciele Polimeksu-Mostostal zgodzili się na zmianę terminu płatności odsetek od kredytów, odsetek od wierzytelności obligatariuszy oraz roszczeń zwrotnych z tytułu wypłat z gwarancji wystawionych przez banki-strony umowy. Nowy termin to 3 czerwca 2014 r. - podała spółka w komunikacie.

Zgoda wierzycieli obejmuje zarówno zobowiązania spółki, których płatność przypadała do 30 kwietnia 2014 r., jak i te, których płatność stawałaby się wymagalna w okresie pomiędzy 30 kwietnia a 3 czerwca 2014 r.

_ - Zgoda wierzycieli została udzielona z zastrzeżeniem warunku rozwiązującego, który ziści się w przypadku niedostarczenia przez spółkę dokumentu kontraktowego określonego przez wierzycieli do dnia 15 maja 2014 r. _ - napisano w komunikacie.

Kilka dni temu Polimex-Mostostal informował, że nie dotrzymał wymogów lutowego porozumienia z wierzycielami, na mocy którego zrzekli się oni uprawnień wynikających z naruszenia przez spółkę umowy dotyczącej warunków jej finansowania. W połowie lutego wierzyciele wydłużyli Polimeksowi termin do spłaty zobowiązań do 30 kwietnia.

30 kwietnia spółka nie wykonała również swoich zobowiązań płatniczych wobec instytucji finansowych nie będących stroną umowy w zakresie roszczenia zwrotnego z tytułu wypłaty z gwarancji ubezpieczeniowej oraz kwot pieniężnych z tytułu poręczeń udzielonych przez spółkę.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: pxm, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz