Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polimex-Mostostal dogadał się z wierzycielami

0
Podziel się:

Wierzyciele wydłużyli termin do spłaty zobowiązań do 3 czerwca.

Polimex-Mostostal dogadał się z wierzycielami
(Bartosz Krupa/East News)
bETcufMB

Wierzyciele Polimeksu-Mostostal zgodzili się na zmianę terminu płatności odsetek od kredytów, odsetek od wierzytelności obligatariuszy oraz roszczeń zwrotnych z tytułu wypłat z gwarancji wystawionych przez banki-strony umowy. Nowy termin to 3 czerwca 2014 r. - podała spółka w komunikacie.

Zgoda wierzycieli obejmuje zarówno zobowiązania spółki, których płatność przypadała do 30 kwietnia 2014 r., jak i te, których płatność stawałaby się wymagalna w okresie pomiędzy 30 kwietnia a 3 czerwca 2014 r.

_ - Zgoda wierzycieli została udzielona z zastrzeżeniem warunku rozwiązującego, który ziści się w przypadku niedostarczenia przez spółkę dokumentu kontraktowego określonego przez wierzycieli do dnia 15 maja 2014 r. _ - napisano w komunikacie.

bETcufMD

Kilka dni temu Polimex-Mostostal informował, że nie dotrzymał wymogów lutowego porozumienia z wierzycielami, na mocy którego zrzekli się oni uprawnień wynikających z naruszenia przez spółkę umowy dotyczącej warunków jej finansowania. W połowie lutego wierzyciele wydłużyli Polimeksowi termin do spłaty zobowiązań do 30 kwietnia.

30 kwietnia spółka nie wykonała również swoich zobowiązań płatniczych wobec instytucji finansowych nie będących stroną umowy w zakresie roszczenia zwrotnego z tytułu wypłaty z gwarancji ubezpieczeniowej oraz kwot pieniężnych z tytułu poręczeń udzielonych przez spółkę.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bETcufNe
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)