Notowania

polimex-mostostal
18.03.2010 13:22

Polimex-Mostostal: Zakładana rentowność później niż oczekiwano

Opóźnienie procesu przyłączenia spółek zależnych do Polimeksu-Mostostalu zwolni tempo dojścia do 4 proc. rentowności netto - poinformował Konrad Jaskóła, prezes Polimeksu-Mostostalu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wilhelmja/CC/Flickr)

_ - Opóźnienie procesu połączenia spowolni nam tempo dochodzenia do 4 proc. efektywności netto _ - powiedział prezes Jaskóła.

Szef Polimeksu-Mostostalu wierzy jednocześnie, że zaplanowane na czerwiec walne połączeniowe zgodzą się na ten proces i do końca trzeciego kwartału inkorporacja zostanie zarejestrowana.
_ _

_ - Jestem przekonany, że rozdzielenie na dwa plany połączeniowe, czyli sześciu spółek i oddzielnie Naftobudowy zostanie zaakceptowane i że zrobimy to w zakładanym terminie i uda nam się zarejestrować inkorporację sześciu spółek, a dobrze by było, żeby siedmiu, do końca września _ - powiedział prezes.
_ _

_ - Im szybciej to zrobimy, tym szybciej będziemy budowali wynik i zwiększymy efektywność naszego działania, tym szybciej będziemy mogli analizować i obniżać koszty naszego funkcjonowania _ - dodał.

Zakończone w ostatni piątek walne Polimeksu-Mostostalu odstąpiło od głosowania projektów uchwał połączeniowych, ponieważ nie uzyskano niezbędnej większości 2/3 głosów dla zaakceptowania parytetu wymiany akcji określonego dla Naftobudowy.

W komunikacie po piątkowym walnym Polimex-Mostostal zapowiedział kontynuowanie prac połączeniowych w oparciu o dwie odrębne dokumentacje połączeniowe. Jedną dla Naftobudowy i drugą dla pozostałych sześciu spółek, tj.: Energomontażu-Północ SA, Naftoremontu sp. z o.o., ZRE Kraków sp. z o.o., ZRE Lublin SA, EPE-Rybnik sp. z o.o., ECeRemont sp. z o.o.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: polimex-mostostal, epn, pxm, zre, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz