Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pxm
20.11.2013 14:15

Polimex będzie kontynuował rozmowy z wierzycielami

Wtorkowe NWZ Polimeksu, kontynuowane po tygodniowej przerwie, nie podjęło uchwał w sprawie emisji warrantów emisji subskrypcyjnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yuri Arcurs/Dreamstime.com)

Po tym jak NWZ Polimeksu nie podjęło uchwał ws. emisji warrantów, zarząd spółki planuje kontynuować rozmowy z wierzycielami, w celu uzgodnienia zmodyfikowanego scenariusza postępowania dotyczącego konwersji wierzytelności oraz pozyskania środków finansowych.

_ W związku z podjęciem przez Akcjonariuszy na NWZ jedynie części uchwał zaproponowanych przez zarząd, będzie on kontynuował rozmowy z wierzycielami, w celu opracowania i uzgodnienia zmodyfikowanego scenariusza postępowania dotyczącego konwersji wierzytelności oraz pozyskania środków finansowych przez spółkę _ - napisano w komunikacie.

Wtorkowe NWZ Polimeksu, kontynuowane po tygodniowej przerwie, nie podjęło uchwał ws. emisji warrantów emisji subskrypcyjnych s. 1 i 2 zamiennych na akcje s. Q i R, gdyż uchwały nie otrzymały odpowiedniej większości głosów. Wtorkowe walne miało podjąć uchwałę o emisji do 812,5 mln warrantów subskrypcyjnych serii 1 oraz 187,5 mln warrantów serii 2, które miały uprawniać do objęcia takiej samej liczby akcji s. Q i R.

Do objęcia warrantów s. 1 mieli być uprawnieni wierzyciele spółki, którzy wyrażą gotowość skonwertowania wierzytelności wobec spółki na kapitał zakładowy, w szczególności wierzyciele będący stronami umowy restrukturyzacyjnej. Uprawnionymi do objęcia warrantów subskrypcyjnych serii 2 miały być podmioty zainteresowane dokapitalizowaniem spółki, wybrane przez zarząd.

Zarząd zakładał, że konwersji na akcje s. Q podlegać będą wierzytelności o łącznej wartości nominalnej do 130 mln zł, a z emisji akcji serii R spółka pozyska środki w kwocie ok. 30 mln zł.

Podjęcie uchwał ws. emisji było elementem porozumienie spółki z wierzycielami. Polimex-Mostostal w połowie października uzgodnił z wierzycielami wstępne warunki drugiego etapu restrukturyzacji zadłużenia finansowego spółki. Porozumienie przewiduje m.in., że Polimex zwoła NWZ w celu uchwalenia nowych emisji akcji, które umożliwią oferowanie potencjalnym inwestorom akcji nowych emisji w celu uzyskania dodatkowych środków pieniężnych oraz umożliwią wierzycielom skonwertowanie wierzytelności wobec spółki na jej kapitał zakładowy.

Porozumienie zakłada m.in. przeprowadzenie konwersji wierzytelności należących do wierzycieli: w kwocie ok. 20 mln zł do dnia 30 listopada 2013 r.; w łącznej kwocie (narastająco, uwzględniając wcześniejsze konwersje) ok. 30 mln zł do dnia 31 grudnia 2013 r., a w łącznej kwocie (narastająco, uwzględniając wcześniejsze konwersje) ok. 100 mln zł do dnia 28 lutego 2014 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: pxm, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz