Notowania

pxm
27.06.2012 16:16

Polimex liczy na podpisanie kontraktu na blok w Kozienicach

Polimex-Mostostal liczy na podpisanie kontraktu na blok w Kozienicach w lipcu, najpóźniej w sierpniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Polimex-Mostostal liczy na podpisanie kontraktu na blok w Kozienicach w lipcu, najpóźniej w sierpniu - poinformował podczas walnego zgromadzenia prezes spółki, Konrad Jaskóła. *

_ - W optymistycznym wariancie spodziewam się podpisania kontraktu na blok w Kozienicach w lipcu, w pesymistycznym w ciągu dwóch miesięcy _ - powiedział na WZ Jaskóła.

Pod koniec maja na rynek trafiła informacja, że konsorcjum Polimex-Mostostal i Hitachi wygrało przetarg na budowę bloku węglowego na parametry nadkrytyczne o mocy do 1000 MW w należącej do Enei Elektrowni Kozienice, oferując ok. 6,28 mld zł brutto. Od decyzji postanowiło odwołać się konsorcjum CNEEC-COVEC. Wyrok KIO w tej sprawie spodziewany jest w przyszłym tygodniu.

Z wcześniejszych nieoficjalnych informacji wynikało, że cena zaoferowana przez konsorcjum CNEEC-COVEC była nieco niższa (ok. 6,15 mld zł brutto), ale oferta konsorcjum Hitachi-Polimex była lepsza od oferty chińskiego konsorcjum we wszystkich pozostałych branych pod uwagę parametrach.

Enea podała, że zwycięskie konsorcjum uzyskało 97,716 punktów w postępowaniu przetargowym, natomiast chińskie konsorcjum China National Electric Engineering Co. Ltd. wraz z China Overseas Engineering Group Co. Ltd 92,063 pkt. Enea Wytwarzanie planuje podpisać kontrakt z wykonawcą nowego bloku węglowego w Kozienicach w trzecim kwartale tego roku i bezpośrednio potem ruszyć z budową.

Tagi: pxm, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz