Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polimex ma mieć ok. 2 mld przychodów w półroczu

0
Podziel się:

Przychody ze sprzedaży grupy Polimex-Mostostal w pierwszym półroczu 2008 roku wyniosły ok. 2 mld zł, a na drugie półrocze są szacowane na minimum 2,5 mld złotych.

Polimex ma mieć ok. 2 mld przychodów w półroczu

Przychody ze sprzedaży grupy Polimex-Mostostal w pierwszym półroczu 2008 roku wyniosły ok. 2 mld zł, a na drugie półrocze są szacowane na minimum 2,5 mld zł, poinformował prezes Konrad Jaskóła.

_ W ciągu dwóch kwartałów zrealizowaliśmy sprzedaż za ok. 2 mld zł, a co najmniej 2,5 mld zł jeszcze zrealizujemy w 2008 roku _ - powiedział Jaskóła.

Dodał, że obecnie portfel zamówień grupy wynosi ok. 6 mld zł.

Jaskóła podtrzymał, że wzrost marży netto firmy do 3% w 2008 roku z 2,8% w 2007 roku jest osiągalny.

Prezes Polimeksu-Mostostal zapowiedział, że spółka będzie się starała o zdobycie kontraktu na budowę stadionu w Gdańsku i ewentualnie stadionu narodowego w Warszawie.

W połowie lipca firma informowała, że konsorcjum, którego liderem jest Polimex-Mostostal, złożyło najkorzystniejszą ofertę na budowę stadionu piłkarskiego warszawskiej Legii. Wartość oferty netto to 374.080 mln zł. Oprócz Polimeksu-Mostostal, jako lidera, w konsorcjum jest Baugesellschaft Walter Hellmich GmbH z Niemiec.

Jaskóła zapowiedział, że jeśli Polimex-Mostostal będzie realizować budowę stadionu Legii w Warszawie i Gdańsku, to nie złoży oferty na stadion narodowy.

Polimex-Mostostal miał po audycie 100,07 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2007 roku wobec 62,64 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 3720,49 mln zł wobec 2483,41 mln zł rok wcześniej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)