Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polimex złamał porozumienie z wierzycielami

0
Podziel się:

W wyniku tego spółka jest zobowiązana do natychmiastowej spłaty zaległych płatności na rzecz wierzycieli.

Polimex złamał porozumienie z wierzycielami
(Reporter Poland)
bEUlPJLp

Polimex-Mostostal nie dotrzymał wymogów lutowego porozumienia z wierzycielami, na mocy którego zrzekli się oni uprawnień wynikających z naruszenia przez spółkę umowy dotyczącej warunków jej finansowania.

W rezultacie z dniem 29 kwietnia 2014 roku spółka stała się zobowiązana do dokonania natychmiastowej płatności na rzecz wierzycieli: odsetek od kredytów, odsetek od wierzytelności obligatariuszy, których zapłaty spółka była zobowiązana dokonać do 31 stycznia 2014 roku, a także roszczeń zwrotnych z tytułu wypłat z gwarancji wystawionych przez banki-strony umowy.

Spółka wystąpiła do wierzycieli z wnioskiem o udzielenie zgody na odroczenie terminu płatności tych zobowiązań do 3 czerwca 2014 r. Nie zgodził się jednak na to jeden z wierzycieli i termin wymagalności zobowiązań spółki nie został zmieniony.

bEUlPJLr

_ - Najistotniejszym skutkiem wystąpienia przedmiotowego przypadku naruszenia umowy jest możliwość wypowiedzenia umowy przez każdego wierzyciela _ - podał Polimex.

W połowie lutego wierzyciele wydłużyli Polimeksowi termin do spłaty zobowiązań do 30 kwietnia.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce Polimex-Mostostal i o pozostałych spółkach z GPW

Spółka podała też w komunikacie, że 30 kwietnia nie wykonała swoich zobowiązań płatniczych wobec instytucji finansowych nie będących stroną umowy w zakresie roszczenia zwrotnego z tytułu wypłaty z gwarancji ubezpieczeniowej oraz kwot pieniężnych z tytułu poręczeń udzielonych przez spółkę.

bEUlPJLx
bEUlPJLS
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)