Notowania

polkomtel
25.11.2008 08:59

Polkomtel uskrzydla mobilny internet

KGHM i PKN Orlen mogą sfinalizować transakcje kupna akcji Polkomtela od TDC do końca 2008 roku. Z kolei operator wprowadza do swojej oferty netbooka z wbudowanym modemem 3G.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monkey Business Images/Dreamstime.com)

KGHM i PKN Orlen mogą sfinalizować transakcje kupna akcji Polkomtela od TDC do końca 2008 roku. Z kolei operator * *wprowadza do swojej oferty netbooka z wbudowanym modemem 3G.

Giełdowe firmy będą mogły kupić od TDC po 980.486 akcji Polkomtela. TDC, który obecnie ma 19,61 proc. akcji Polkomtela, zdecydował się dwa lata temu na sprzedaż całości posiadanego pakietu, oferując 24 proc. tego pakietu Vodafonowi, a 76 proc. polskim akcjonariuszom.

W 2006 roku polscy właściciele Polkomtela, czyli PKN Orlen, KGHM, PGE oraz Węglokoks, zaakceptowali ofertę duńskiego TDC, który proponował kupno 14,8 proc. akcji Polkomtela za 650,5 mln euro.

Tymczasem segment mobilnego internetu Polkomela iPlus wprowadza na rynek Netbook Samsung NC10. Dzięki małym wymiarom, niewielkiej wadze i bardzo wytrzymałej baterii zapewnia wygodę korzystania. Model ma wbudowany modem HSPA. Umożliwia on pobieranie danych z sieci do komputera z prędkością do 7,2 Mb/s (HSDPA), a wysyłanie danych z komputera do sieci z prędkością do 2,0 Mb/s (HSUPA).

Netbooki Samsung NC10 dostępne w ofercie iPlus wyposażone są w wydajny procesor Intel(R) AtomTM, system operacyjny Microsoft Windows XP Home PL i dysk twardy o pojemności 160 GB.

Posiadają także wbudowaną kamerę internetową, czytnik kart pamięci 3-w-1, trzy porty USB, łącze Bluetooth oraz sieć bezprzewodową Wi-Fi. Wygląd netbooka Samsung NC10 przypadnie do gustu zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Jest on tak poręczny, że można schować go do damskiej torebki.

Netbook Samsung NC10 z wbudowanym modemem można zakupić w ofercie iPlus, wybierając jeden z 4 planów cenowych i podpisując umowę na 24 miesiące. *Cena netbooka zależy od wysokości abonamentu. *

W ramach aktualnej promocji dodatkowym benefitem jest zniżka na abonament przez dwa lub trzy miesiące, w zależności od wybranego planu cenowego. W okresie promocyjnym miesięczna opłata za nielimitowane korzystanie z internetu na terenie kraju wynosi tylko 1 zł.

Tagi: polkomtel, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz