Notowania

pnd
16.12.2010 09:27

Polnord chce odszkodowania od Warszawy

Polnord ubiega się o 175,4 mln zł odszkodowania od Warszawy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Firma deweloperska Polnord ubiega się o 175,4 mln zł odszkodowania od miasta Warszawa, z tytułu przejęcia gruntu pod drogi publiczne, wynika z komunikatu spółki. *

Wojewódzki Sąd Administracyjny ma się zająć sprawą 21 grudnia.

- _ Łączna wysokość dochodzonego przez Polnord odszkodowania z tytułu wygaśnięcia prawa użytkowania wieczystego (...) działek przeznaczonych pod drogi publiczne wynosi kwotę 175.424.800 zł powiększoną o podatek VAT według stawki 22% _ – czytamy w komunikacie.

Polnord podał, że w wyniku trwających postępowań administracyjnych – z wniosków Polnord w sprawie wypłaty należnych odszkodowań – wydane zostały przez Wojewodę Mazowieckiego decyzje administracyjne utrzymujące w mocy decyzje Prezydenta m. st. Warszawy odmawiające ustalenia odszkodowania z tytułu wygaśnięcia prawa użytkowania wieczystego działek i w konsekwencji spółka wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargi na te decyzje wojewody.

WSA wyznaczył termin rozprawy na dzień 21 grudnia 2010 r., a przedmiotem postępowania jest zbadanie legalności wydania przez Wojewodę Mazowieckiego wszystkich decyzji administracyjnych utrzymujących w mocy decyzje Prezydenta m. st. Warszawy dotyczących działek, wynika z komunikatu.

„W ocenie spółki wszystkie zaskarżone decyzje Wojewody Mazowieckiego utrzymujące w mocy decyzje Prezydenta m. st. Warszawy o odmowie ustalenia odszkodowania z tytułu wygaśnięcia prawa użytkowania wieczystego przedmiotowych działek wydane zostały niezgodnie z prawem. Zdaniem Polnord Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie winien uchylić wszystkie zaskarżone decyzje i przekazać sprawę do ponownego rozpoznania Prezydentowi m. st. Warszawy" – głosi komunikat.

Polnord podał też, że we wrześniu 2008 r. m. st. Warszawa przejęło ze środków budżetowych od spółki nieruchomości gruntowe przeznaczone pod drogi publiczne o łącznej powierzchni 25.211 m2, położone w Warszawie w dzielnicy Wilanów, a spółka otrzymała z tego tytułu kwotę netto 22.689.900 zł, co z podatkiem VAT dało łączną kwotę brutto 27.681.678 zł.

Polnord miał narastająco w I-III kw. 2010 roku 45,66 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej wobec 32,72 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 137,62 mln zł wobec 170,23 mln zł.

| |
| --- |

Tagi: pnd, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz