Notowania

polnord
23.03.2010 12:08

Polnord planuje rozpoczęcie 11 inwestycji mieszkaniowych

Spółka deweloperska Polnord planuje rozpoczęcie 11 nowych inwestycji mieszkaniowych w 2010 roku. Polnord chce sprzedawać docelowo do 2 tys. mieszkań rocznie i zwiększyć obecność w segmencie komercyjnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Spółka deweloperska Polnord planuje rozpoczęcie 11 nowych inwestycji mieszkaniowych w 2010 roku. Polnord chce sprzedawać docelowo do 2 tys. mieszkań rocznie i zwiększyć obecność w segmencie komercyjnym.

_ - Liczymy na kilkakrotne zwiększenie przychodów i zysków w perspektywie najbliższych 2-3 lat. Naszym celem jest skokowy wzrost sprzedaży mieszkań do poziomu 1,5 tys. - 2 tys. mieszkań rocznie. Będziemy też zwiększać obecność w segmencie komercyjnym. Jestem przekonany, iż dywersyfikacja działalności pomiędzy segmenty mieszkaniowy i komercyjny jest obecnie najlepszą strategią dla Grupy Kapitałowej Polnord _ - napisał prezes Wojciech Ciurzyński w liście do akcjonariuszy.

Spółka podaje, że warszawska inwestycja spółki _ Dobry Dom _ na 155 mieszkań została rozpoczęta w styczniu 2010. Pięć projektów przewidzianych jest w Gdańsku na łącznie 320 mieszkań. Galeon, Osiedle Mysliwska I, II są na etapie prac projektowych, a inwestycja Przywidzka I, II ma pozwolenie na budowę. Olsztyński Tęczowy Las (dwa budynki etapu II na 136 lokali) również ma pozwolenie na budowę. Osiedle Innowa we Wrocławiu (etap I i III na 306 lokali) ma pozwolenie na budowę etapu I. Tymczasem Villa Botanica w Powsinie na 142 mieszkania ma pozwolenie na budowę etapu I.
_ _

_ Rozpoczęcie poszczególnych projektów może zostać przesunięte (przyspieszone lub opóźnione) w zależności od aktualnej sytuacji rynkowej w momencie podejmowania decyzji _ - zastrzegła firma w raporcie.

Spółka Polnord miała 63,63 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 41,90 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 221,28 mln zł wobec 242,65 mln zł rok wcześniej.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: polnord, pnd, dom, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz