Notowania

pol
11.09.2008 09:43

PolRest zainwestuje 60 mln zł

Krakowska spółka PolRest SA, działająca na rynku usług gastronomicznych, chce do końca 2010 roku zarządzać ok. 64 restauracjami i przeznaczy na ten cel ok. 60 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Krakowska spółka PolRest SA, działająca na rynku usług gastronomicznych, chce do końca 2010 roku zarządzać ok. 64 restauracjami i przeznaczy na ten cel ok. 60 mln zł. *

_ - Na koniec 2010 roku PolRest zamierza zarządzać około 64 lokalami (15 ROOSTER, 32 INVITO, 17 restauracjami w segmencie premium). Do roku 2010 spółka planuje poniesienie nakładów inwestycyjnych w łącznej wysokości około 60 mln zł _ - powiedział cytowany w komunikacie Krzysztof Płaszewski, członek zarządu PolRest odpowiedzialny za finanse.

W ramach uruchomionej w 2008 roku sieci restauracji INVITO pasta&pizza działają obecnie trzy lokale: w Krakowie, w Gdyni i we Wrocławiu, a w najbliższym czasie spółka uruchomi około 8-10 lokali, między innymi w Warszawie (październik 2008 r.) i w Krakowie (listopad 2008 r.).

Restauracje INVITO należą do sektora casual dining. Format restauracji umożliwia otwieranie lokali w centrach i galeriach handlowych oraz w mniejszych miastach. Oferta INVITO skierowana jest głównie do ludzi młodych i młodych rodzin, które chcą szybko i dobrze zjeść oraz nie wydawać wielu pieniędzy na posiłek.

Spółka zamierza też dalej rozwijać sieć restauracji ROOSTER. W czerwcu 2008 roku PolRest pozyskał lokal w centrum Warszawy, a obecnie trwają prace mające na celu uruchomienie dziesiątej restauracji ROOSTER. Obecnie restauracje ROOSTER działają w: Warszawie, dwie w Krakowie, Gdańsku, Sopocie, Zakopanym, Poznaniu, Łodzi oraz Bydgoszczy.

_ - Liczymy, że sieć restauracji ROOSTER obejmie 15 restauracji do końca 2010 roku _ - powiedział cytowany w komunikacie Kornel Drozdowski, prezes PolRest.

W ramach restauracji tzw. mieszczańskich (segment premium) w październiku 2008 roku zostanie uruchomiona restauracja Tempo Libero, znajdująca się w pobliżu Rynku Głównego w Krakowie. Będzie to trzecia w Krakowie, a dziesiąta z kolei, restauracja premium.

Tagi: pol, pre, mso, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz