Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polska spółka przeznaczy 10 mld zł na zakupy

0
Podziel się

Nawet ponad połowa z planowanej do 2018 roku kwoty 20 mld zł inwestycji KGHM Polska Miedź może pójść na projekty akwizycyjne w segmencie wydobywczym.

Polska spółka przeznaczy 10 mld zł na zakupy
(Archiwum KGHM)
bEhJtPoB

Nawet ponad połowa z planowanej do 2018 roku kwoty 20 mld zł inwestycji KGHM Polska Miedź może pójść na projekty akwizycyjne w segmencie wydobywczym, wynika z wypowiedzi prezesa KGHM Herberta Wirtha.

Wcześniej prezes KGHM Polska Miedź zapowiedział, że firma planuje zainwestować około 20 mld zł do 2018 roku i łącznie chce zrealizować 443 projekty.

W połowie sierpnia spółka podawała, że analizuje możliwości inwestycji w nowe projekty złożowe na świecie oraz kontynuuje prace przy dotychczasowych projektach. Wcześniej prezes KGHM mówił, że prowadzi negocjacje w sprawie kupna działającej kopalni miedzi za granicą, a także, że analizuje możliwości inwestycyjne w nowe projekty złożowe na świecie w państwach stabilnych politycznie i wysokim potencjale złóż.

bEhJtPoD

Sprawdź kurs akcji KGHM

W prezentacji do wyników kwartalnych firma wskazywała, że prowadzi negocjacje z szeregiem spółek z państw w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Południowej (Peru, Chile) oraz w Afryce (RPA, Namibia i Botswana).

KGHM do 2018 roku zakłada zwiększenie produkcji miedzi w koncentracie do około 700 tys. ton rocznie z około 500 tys. ton obecnie.

Ostatnio firma podpisała z Abacus Mining & Exploration Corporation umowę przystąpienia do spółki joint venture pod nazwą KGHM Ajax Mining Incorporated, która będzie realizowała projekt górniczy eksploatacji rud miedzi i złota ze złoża Afton - Ajax w Kanadzie.

bEhJtPoJ

Zgodnie ze studium możliwości projektu Afton-Ajax z lipca 2009, po uruchomieniu produkcji w roku 2013, spółka KGHM i Abacus będzie produkować około 50 tys. ton miedzi i ponad trzy tony złota rocznie. Okres życia kopalni szacuje się na 23 lata. Koszty produkcji jednej tony miedzi szacowane są na poziomie około 2000 USD.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEhJtPpe
giełda
kraj
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)