Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polskie Jadło odwołało prognozy

0
Podziel się

Spółka restauracyjna Polskie Jadło zdecydowała o odwołaniu prognoz ogłoszonych w prospekcie emisyjnym, poinformowała spółka w komunikacie w piątek.

Polskie Jadło odwołało prognozy
(Otnaydur/Dreamstime.com)
bEjaxuER

_ Zarząd emitenta Polskie Jadło (...), działającego uprzednio pod firmą grupa Kościuszko _Polskie Jadło", informuje iż dnia 30 października 2009 r. zarząd emitenta podjął uchwałę o odwołaniu prognoz ogłoszonych w prospekcie emisyjnym emitenta, a także o niepublikowaniu prognoz wyniku za rok 2009" - czytamy w komunikacie.

Spółka wyjaśniła, że taka decyzja była konieczna ze względu na to, iż prognozy historyczne przedstawione w prospekcie emisyjnym publikowane były w zupełnie innych realiach gospodarczych.

_ W wyniku spowolnienia gospodarczego zarząd (...) zdecydował o zweryfikowaniu strategii rozwoju i dopasowaniu jej do wymogów, jak i ograniczeń, rynkowych wynikających przede wszystkim z zatrzymania procesów kredytowania inwestycji ze strony banków, co jest poza sferą kompetencji zarządu spółki _ - czytamy dalej.

bEjaxuET

Dodatkowo zmieniające się warunki gospodarcze oraz niepewność panująca na rynku spowodowała, że spółka nie może w sposób jednoznaczny dokonać korekty prognozy za wskazany okres, podano także.

Narastająco w I-II kw. 2009 roku spółka miała 2,15 mln zł zysku wobec 3,54 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 10,86 mln zł wobec 11,56 mln zł.

bEjaxuFu
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)