Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Portfel zamówień Comarchu przekroczył 560 mln złotych

0
Podziel się

Portfel zamówień Comarchu na bieżący rok według stanu na koniec sierpnia był wyższy rdr o 4,2 proc. i wynosił 561,1 mln złotych.

Portfel zamówień Comarchu przekroczył 560 mln złotych
bEienvHF

Portfel zamówień Comarchu na bieżący rok według stanu na koniec sierpnia był wyższy rdr o 4,2 proc. i wynosił 561,1 mln zł - poinformowała spółka w komentarzu do wyników.

Wartość kontraktów zagranicznych zwiększyła się w stosunku do stanu przed rokiem o 26,6 proc. Portfel zamówień na produkty i usługi własne Comarch wzrósł o 6,4 proc. Udział sprzedaży usług i licencji własnych w portfelu zamówień wzrósł z 83,9 do 85,6 proc., natomiast udział kontraktów zagranicznych zwiększył się do poziomu 34,5 proc.

_ Zmniejszenie dynamiki wzrostu wartości portfela zamówień odzwierciedla w przekonaniu spółki słabnącą koniunkturę w gospodarce polskiej i światowej, co ma negatywny wpływ na popyt rynku IT. Tym niemniej wartość i struktura zakontraktowanych na rok bieżący przychodów potwierdzają stabilną pozycję rynkową grupy Comarch i jej małą wrażliwość na zmienne warunki makroekonomiczne - _napisano w komentarzu do wyników.

bEienvHH

_ Równocześnie zarząd Comarchu podkreśla, że poprawa rentowności operacyjnej grupy Comarch w drugiej połowie 2011 roku jest jednym z najważniejszych priorytetów działalności Comarch w dalszej części roku _ - dodano.

Przydatne narzędzia

bEienvIi
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)