Notowania

mostostal siedlce
07.07.2004 09:45

Pozwy o unieważnienie połączenia Mostostalu i Polimeksu wycofane

Zbigniew Górski, akcjonariusz Mostostalu Siedlce SA, wycofał pozew o unieważnienie uchwał WZA spółki o połączeniu z Polimeksem-Cekopem - podał we wtorek Mostostal. Przedstawiciele spółek liczą, że do pierwszego notowania akcji połączeniowych dojdzie we wrześniu.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zbigniew Górski cofnął pozew (...) w sprawie o stwierdzenie nieważności uchwał WZA Mostostalu Siedlce SA, z dnia 7 stycznia 2004 r. złożony w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Tym samym zakończone zostały wszystkie postępowania, jakie toczyły się w sprawie zaskarżenia uchwał WZA Mostostalu Siedlce SA" - podała spółka.

Pozew o unieważnienie uchwały o połączeniu Polimeksu-Cekopu i Mostostalu Siedlce wycofało też Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII), które zdecydowało o tym pod koniec czerwca ze względu m.in. na poprawę kondycji finansowej Polimeksu i perspektywę wypłaty dywidendy.

Plan połączenia spółek przewiduje, że Mostostal Siedlce wyemituje 8.948.633 akcji serii F, które obejmą akcjonariusze Polimeksu. W zamian za jedną akcję Polimeksu otrzymają oni 0,37 akcji nowej emisji Mostostalu.

"Myślę, że we wrześniu powinniśmy mieć notowania akcji tej emisji. Mam nadzieję, że się to uda, wszelkie przeszkody prawne są za nami" - powiedział PAP we wtorek Konrad Jaskóła, prezes Polimeksu i Mostostalu Siedlce.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd dopuściła niedawno akcje serii F do publicznego obrotu.

SII informowało wcześniej PAP, że zgodnie z porozumieniem w spółce powstanie specjalny program lojalnościowy dla akcjonariuszy indywidualnych.

"W ślad za deklaracją złożoną Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych w zakresie opracowania programu lojalnościowego dla inwestorów indywidualnych powołany zostanie zespół roboczy, którego zadaniem będzie przygotowanie przedmiotowego programu" - podał we wtorek Mostostal Siedlce.

W skład zespołu wejdą: przedstawiciel SII, akcjonariusz Zbigniew Górski oraz przedstawiciele Mostostalu Siedlce.

Zysk netto grupy Polimeksu wyniósł w 2003 roku 21,7 mln zł wobec 8 mln zł straty w 2002 roku, zysk operacyjny wzrósł do 62 mln zł z 19,5 mln zł, a przychody do 1,2 mld zł z 987 mln zł.

Zysk netto grupy Mostostalu Siedlce w I kwartale 2004 roku spadł do 3,4 mln zł z 5,5 mln zł w I kwartale 2003 roku, a przychody wzrosły do 135,8 mln zł z 99,8 mln zł.

Polimex-Cekop jest głównym akcjonariuszem Mostostalu Siedlce, posiada około 55 proc. akcji siedleckiej firmy.

Tagi: mostostal siedlce, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz