Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prawdopodobnie akcjonariusze BSK chcą zwołania WZA przed 17 IV

0
Podziel się:

Prawdopodobnie grupa akcjonariuszy Banku Śląskiego, reprezentująca ponad 20 proc. kapitału chce zwołania na przed 17 kwietnia walnego zgromadzenia akcjonariuszy BSK.

'Słyszałem, że zarząd banku otrzymał od akcjonariuszy świadectwa depozytowe na grubo ponad 20 proc. kapitału i żądanie zwołania WZA, które powinno się odbyć do 17 kwietnia, czyli przed zakończeniem przyjmowania zapisów w ogłoszonym wezwaniu' - powiedział PAP Raimondo Eggink, członek zarządu ABN Amro AM, jeden z mniejszościowych akcjonariuszy BSK.

Według informacji Egginka w porządku obrad powinien się znaleźć punkt dotyczący wyboru rady nadzorczej w drodze głosowania grupami i punkt dotyczący powołania rewidenta do spraw szczególnych.

Rzeczniczka prasowa Banku Śląskiego Tatiana Kuwak-Frentzel powiedziała PAP, że oficjalnego komunikatu ze strony banku można się spodziewać dopiero w czwartek.

W ostatni czwartek ING Bank, wezwał do sprzedaży 4.168.888 akcji Banku Śląskiego, stanowiących 45,02 proc. kapitału tego banku, po 265 zł za akcję. ING Bank poinformował wówczas, że zamierza utrzymać akcje Banku Śląskiego na warszawskiej giełdzie.

Zapisy na akcje będą przyjmowane od 19 marca do 23 kwietnia.

Obecnie ING ma 5.091.112 akcji Banku Śląskiego, stanowiących 54,98 proc. głosów na WZA tego banku.

W wyniku wezwania ING zamierza osiągnąć 9,26 mln akcji, dających 100 proc. głosów na WZA Banku Śląskiego, ale następnie nadwyżkę ponad 75 proc. sprzedać w dwa lata po zakończeniu wezwania.

ING dostał w ubiegłym tygodniu zgodę Komisji Nadzoru Bankowego na przekroczenie 75 proc. głosów na WZA Banku Śląskiego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)