Notowania

kryzys finansowy
21.03.2009 16:11

Premie w AIG były większe niż wszyscy myśleli

Po rządowym zastrzyku gotówki ponad 70 osób dostało premie przekraczające milion dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Po rządowym zastrzyku gotówki ponad 70 osób dostało premie przekraczające milion dolarów. W przypadku pięciu osób premie były wyższe niż 5 milionów dolarów.

Amerykański gigant ubezpieczeniowy wydał na premie dla szefów 218 milionów dolarów z pieniędzy otrzymanych w ramach rządowego programu pomocy. To o 53 miliony więcej, niż kwota 165 milionów podawana do tej pory - informuje BBC.

Od września ubiegłego roku amerykański rząd wpompował w AIG 170 miliardów dolarów. 73 osoby z kierownictwa firmy skorzystały na tym personalnie, wypłacając sobie premie przekraczające milion dolarów na głowę. W przypadku pięciorga osób premie przekraczały 5 milionów - podaje BBC.

Amerykanie wściekli na AIG. Zobacz reportaż Associated Press

Informacje na temat gigantycznych premii, wypłacanych ze środków pomocowych odbiła się w USA szerokim echem. Prezydentowi Barackowi Obamie musiał się tłumaczyć sekretarz skarbu Timothy Geithner. Republikanie żądają nawet jego głowy. Administracja Obamy postanowiła natomiast obciąć kolejne transze pomocy dla AIG o wysokość wypłacanych premii.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
Tagi: kryzys finansowy, aig, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz