Notowania

cps
12.06.2009 08:55

Prezes Cyfrowego Polsatu zadowolony z wyników w kwietniu i maju

W czerwcu największa platforma satelitarna może podjąć decyzję o współpracy ze Sferią, aby zaoferować nowe usługi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

_ - Wyniki sprzedażowe osiągnięte w kwietniu i maju są zgodne z naszymi oczekiwaniami, nie widać także wpływu spowolnienia gospodarczego na rozwój rynku płatnej telewizji _ - powiedział Dominik Libicki, prezes spółki (na zdjęciu), pytany o wyniki spółki w II kwartale.

Skonsolidowany zysk netto Cyfrowego Polsatu w I kwartale 2009 roku wzrósł o 13,5 proc. do 72,7 mln zł, a przychody zwiększyły się o 35 proc. do 336,9 mln zł.

Średni miesięczny przychód na abonenta ARPU wzrósł w tym okresie o 3,1 proc. do 34,9 zł. Natomiast współczynnik odpływu abonentów (churn) zwiększył się o 2,3 punkty proc., do 8,4 proc.

Aby zwiększyć lojalność klientów Cyfrowy Polsat chce rozszerzać pakiet usług. Obecnie poza telewizją oferuje usługi telefonii mobilnej.

Prezes zapowiadał wcześniej, że w czerwcu Cyfrowy Polsat podejmie decyzję o współpracy ze Sferią, z którą platformę łączy osoba głównego akcjonariusza, czyli Zygmunta Solorza-Żaka.

Cyfrowy Polsat planuje w 2009 roku rozszerzyć ofertę o internet, prawdopodobnie w oparciu o sieć CDMA Sferii.

_ W czerwcu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, planujemy podjąć decyzję co do współpracy ze Sferią. Z nowymi usługami chcielibyśmy ruszyć tak szybko, jak to będzie możliwe, nawet w tym roku. Wpływ na to ma powodzenie rozmów ze Sferią oraz jej tempo rozbudowy sieci radiowej _ - powiedział PAP Libicki.

W marcu Cyfrowy Polsat kupił 11 proc. Sferii za 53,4 mln zł, ale przy braku akceptacji akcjonariuszy mniejszościowych dla tej transakcji odsprzedał je z odsetkami.

Zygmunt Solorz-Żak informował wówczas, że w tej sytuacji sam będzie finansował rozwój Sferii.

Jesienią planowany jest relaunch oferty komórkowej Cyfrowego Polsatu.

_ Chcemy zbudować unikatowy produkt, idealnie dopasowany do potrzeb naszych obecnych abonentów, jeszcze mocniej związany z usługami telewizyjnymi, tak aby nasi klienci otrzymywali wymierne korzyści z racji posiadania kilku usług _ - powiedział Libicki, nie podając więcej szczegółów.

Rodzinna Telefonia Komórkowa, projekt infrastrukturalnego operatora MVNO, miała na koniec marca 50 tys. użytkowników.

Na koniec I kwartału 2009 roku Cyfrowy Polsat miał 2,8 mln abonentów telewizji cyfrowej. Łączna liczba użytkowników dekoderów Cyfrowego Polsatu wyniosła 3,19 mln.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
Tagi: cps, cyfrowy polsat, libicki, wyniki, sprzedaż, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz