Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
agora
30.03.2010 13:18

Prezes Heliosa nie chce sprzedawać swoich akcji

Prezes Centrum Filmowego Helios Tomasz Jagiełło, który ma 8 proc. akcji operatora kin, nie planuje obecnie sprzedaży posiadanego pakietu Agorze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(madnzany/Flickr)

*Prezes Centrum Filmowego Helios Tomasz Jagiełło, który ma 8 proc. akcji operatora kin, nie planuje obecnie sprzedaży posiadanego pakietu Agorze. *

_ - Nie planuję sprzedaży posiadanych akcji Heliosa Agorze. Jeśli będzie wola nowego właściciela, to chciałbym dalej rozwijać Heliosa _ - powiedział Jagiełło.

Agora podpisała przedwstępną umowę kupna 84 proc. Centrum Filmowego Helios za 25 mln euro od Nova Polonia Private Equity Fund LLC oraz Nederlandse Financierings-Maatschappij voor Ontwikkelingslanden Pozostałymi akcjonariuszami firmy jest kilka osób fizycznych, z których Tomasz Jagiełło ma największy pakiet. Cena może być zwiększona o około 1 mln euro.

Pod koniec stycznia 2010 roku przedstawiciel Krokus PE informował, że Helios do końca tego roku zmieni właściciela lub wejdzie na warszawską giełdę. Wcześniej w 2008 roku operator kin rozpoczął prace nad debiutem na GPW, ale je zawiesił. Nie powiodła się również próba sprzedaży inwestorowi. Wśród zainteresowanych według nieoficjalnych informacji była Agora i Polsat, ale do transakcji wówczas nie doszło.

Helios zajmuje trzecią pozycję na polskim rynku kinowym za Cinema City i Multikinem. W 2009 roku sprzedał 7,7 mln biletów, co stanowiło 24 proc. sprzedaży biletów w polskim multipleksach. Firma bezpośrednio i pośrednio poprzez swoją spółkę zależną Kinoplex, jest operatorem 24 multipleksów oraz dwóch kin tradycyjnych, znajdujących się w dwudziestu czterech polskich miastach. Posiada łącznie 140 ekranów i ponad 31 tys. foteli.

Według wstępnych wyników przychody Heliosa w 2009 roku wzrosły o 36,7 proc. do 185,7 mln zł, EBIT zwiększył się o 17,8 proc. do 19,2 mln zł, EBITDA o 21,3 proc. do 33,6 mln zł, a zysk netto o 41,1 proc. do 10,3 mln złotych.

Agora podała, że przy założeniu około 100 mln zł długu netto Heliosa na koniec lutego 2010 roku wartość spółki wynosi około 221 mln złotych.

Tagi: agora, helios, cci, ago, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz