Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes informuje o gotowości wypłaty na dywidendę 100 procent zysku

0
Podziel się:

Quercus nie przewiduje zmiany polityki dywidendowej, może wypłacić do 100 procent zysku.

Prezes informuje o gotowości wypłaty na dywidendę 100 procent zysku
(greg801/iStockphoto)

Quercus nie przewiduje zmiany polityki dywidendowej i może wypłacić do 100 proc. zysku za 2012 r. - poinformował Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI. Spółka wykazała zysk netto za 2012 r. w wysokości 13,6 mln zł, co oznacza, że dywidenda może wynieść ok. 18 gr na akcję.

_ - Na koniec marca spółka powinna wydać oficjalny komunikat w sprawie wysokości dywidendy, a w kwietniu zbierze się walne zgromadzenie, które podejmie decyzję. Nie spodziewam się jednak, aby miała się zmienić nasza polityka dywidendowa _ - powiedział na konferencji Buczek.

Spółka poinformowała, że w 2012 roku uzyskała zysk netto w wysokości 13,6 mln zł, wobec 14,75 mln zł w 2011 roku, a przychody netto ze sprzedaży wyniosły 48,23 mln zł, wobec 56,66 mln zł rok wcześniej.

Spółka poinformowała, że w przypadku braku celów inwestycyjnych, dywidenda może wynieść do 100 zysku. Oznacza to, że Quercus może wypłacić ok. 0,18 zł na akcję.

Z zysku za 2011 rok wypłacono dywidendę w wysokości 0,20 zł na akcję, a rok wcześniej było to 0,07 zł na akcję.

_ - Naszym głównym celem są działania, które podnoszą cenę akcji spółki, dlatego będziemy się przyglądać wszystkim transakcjom zbycia funduszy na rynku. Nie interesuje nas jednak kupno po cenie +fair+, gdyż taka transakcja jedynie zwiększyłaby wartość zarządzanych aktywów. Szukamy możliwości przejęcia tanio _ - powiedział Buczek.

Zdaniem Buczka rynki finansowe w I kwartale 2013 roku pozostają stabilne z perspektywą późniejszego wzrostu. Korzystne dla funkcjonowania spółki są obniżki stóp procentowych przez RPP, które zmniejszają presję konkurencyjną depozytów. Prezes Quercusa zwrócił również uwagę na rosnącą konkurencję na rynku TFI.

_ - Wzrosty na rynkach finansowych nastąpią, jeśli zostaną spełnione dwa warunki. Po pierwsze, musi nastąpić odbicie w gospodarce na świecie. Drugim ryzykiem jest czynnik polityczny. Brak stabilności, zdarzenia takie jak np. wyniki wyborów we Włoszech, mogą niekorzystnie wpływać na nastroje wśród inwestorów _ - powiedział.

_ - W I kwartale 2013 roku nastąpi dość istotna poprawa w wynikach spółki w ujęciu rdr, jednak to, jak zaprezentujemy się w całym roku zależy od wymienionych przeze mnie czynników ryzyka _ - dodał.

Wartość aktywów pod zarządzaniem Quercus TFI na koniec 2012 roku wyniosła 1,67 mld zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)