Notowania

imx
21.03.2014 00:16

Prezes Infovide-Matrix tłumaczy straty za 2013 rok

Jednocześnie padają zapowiedzi większej liczby kontraktów, co ma przełożyć się na wzrost rentowności sprzedaży.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marlee/Dreamstime.com)

Backlog kontraktów usługowych Infovide-Matrix na 2014 r. na koniec lutego miał wartość 95,8 mln zł i był 46 proc. wyższy rdr. Grupa zakończyła 2013 r. z 2,8 mln zł straty netto, na którą istotny wpływ miało ponad 9 mln zł odpisu spowodowanego wstrzymaniem projektu ISOK dla Enea - podała spółka w komunikacie.

_ - Obecny backlog w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku, jest znacząco wyższy dzięki większej ilości dużych kontraktów, co pozwala zakładać, że ten rok będzie lepszy pod względem oczekiwanej rentowności sprzedaży usług _ - powiedział cytowany w komunikacie Borys Stokalski, prezes zarządu Infovide-Matrix.

W 2013 r. Infovide-Matrix miało 2,79 mln zł straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 3,1 mln zł zysku w 2012 r. Strata operacyjna wyniósł 1,9 mln zł wobec 4,8 mln zł zysku operacyjnego rok wcześniej. Przychody w minionym roku spadły do 180,5 mln zł z 196,9 mln zł.

_ - Głównym powodem straty na koniec roku było ponad 9 mln zł odpisu spowodowanego wstrzymaniem projektu ISOK dla Enea. W sprawie tej toczy się spór prawny. Zdarzenie to wpłynęło zarówno na raportowane przychody, jak i na wynik grupy _ - powiedział prezes.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce Infovide-Matrix i o pozostałych spółkach z GPW

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: imx, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz