Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezesi z państwowych spółek idą do polityki

0
Podziel się:

Szefowie KGHM i Stoczni Gdańsk mają startować z list PiS do parlamentu.

Prezesi z państwowych spółek idą do polityki
(PAP/Adam Hawałej)
bEUCIekB

Szefowie KGHM i Stoczni Gdańsk mają startować z list PiS do parlamentu.

"Gazeta Wyborcza" pisze, że prezes stoczni, Andrzej Jaworski, ma kandydować do Sejmu z Gdańska. Natomiast szef Polskiej Miedzi, Krzysztof Skóra (na zdjęciu z prawej), wystartuje w wyborach do Senatu z okręgu legnicko-jeleniogórskiego. Gazeta zwraca uwagę, że prawo nie zabrania łączenia funkcji szefa spółki z działalnością parlamentarną.

ZOBACZ TAKŻE:
Koniunktura sprzyja nowym prezesomObaj prezesi państwowych firm należą do Prawa i Sprawiedliwości. Jaworski dodatkowo jest radnym pomorskiego sejmiku wojewódzkiego. "Gazeta Wyborcza" pisze, że stanowisko szefa Stoczni zawdzięcza dobrym kontaktom z prezydentem Lechem Kaczyńskim.

bEUCIekD

Doradza mu w sprawach stoczniowych. Był także współautorem koncepcji oddzielenia Stoczni Gdańsk od zakładu w Gdyni - pomysłu, który Lech Kaczyński lansował w kampanii prezydenckiej w 2005 roku. Jaworski mówi dziennikowi, że w Sejmie chce się zająć gospodarką.

Także gospodarką, ale w Senacie chciałby się zająć prezes KGHM, Krzysztof Skóra. Firma pod jego rządami ma rekordowe zyski, choć - jak zwraca uwagę gazeta - dzięki wysokim cenom miedzi na świecie. Dodaje, że niedawno resort skarbu postanowił odebrać KGHM całą dywidendę, argumentując tę decyzję brakiem dobrych planów inwestycyjnych.

bEUCIele
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)