Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
21.11.2005 09:46

Próchnik kupuje spółkę dystrybucyjną

Próchnik zwarł w piątek przedwstępną umowę kupna 100 proc. udziałów w łódzkiej spółce Pabia, która zajmuje się dystrybucją odzieży damskiej poprzez sieć sklepów firmowych. Za przejmowaną firmę Próchnik ma zapłacić 2,5 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

Próchnik zwarł w piątek przedwstępną umowę kupna 100 proc. udziałów w łódzkiej spółce Pabia, która zajmuje się dystrybucją odzieży damskiej poprzez sieć sklepów firmowych. Za przejmowaną firmę Próchnik ma zapłacić 2,5 mln zł.

"(...) Próchnik SA zobowiązał się zawrzeć do 31 stycznia 2006 roku ostateczną umowę, w wyniku której nabędzie 100 proc. udziałów w Pabia za kwotę 2.500.000 złotych, po spełnieniu warunku zawieszającego, polegającego na zarejestrowaniu przez Sąd Rejestrowy podwyższenia kapitału zakładowego Pabia do kwoty 2.100.000 złotych" - podał Próchnik w komunikacie.

Dodał, że nabycie udziałów w Pabii jest związane z planowanym rozszerzeniem asortymentu o odzież damską oraz intensyfikacją rozwoju własnej sieci dystrybucji.

"Oprócz przejęcia Pabii zarząd Próchnik SA planuje dalsze rozszerzenie sieci dystrybucji poprzez nabycie punktów sprzedaży od innych firm" - napisano w komunikacie.

Próchnik poinformował w piątek w porannym komunikacie, że zamierza kupić od innej giełdowej firmy W.Kruk spółkę Deni Cler, zajmującą się sprzedażą ekskluzywnej odzieży damskiej.

Przedstawiciele Próchnika powiedzieli PAP, że spotkają się z zarządem W.Kruka w przyszłym tygodniu.

Próchnik zawarł przedwstępną umowę kupna z firmą Olav Fashion Ltd. oraz z Leszkiem Bergerem, właścicielami odpowiednio: 99,5 proc. i 0,5 proc. udziałów w Pabia-Fasion Sp. z o.o. o kapitale zakładowym 100.000 złotych.

"Zawarcie powyższej umowy jest związane z planowaną na grudzień 2005 roku emisją akcji serii E o wartości do 22.727.575 zł" - podał Próchnik.

Producent ubrań chce wyemitować od 4,54 mln do 45,46 mln akcji z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

W komunikacie podano, że zarząd zdecydował o tymczasowym wykorzystaniu wolnych środków pochodzących z emisji akcji serii C, ulokowanych obecnie w akcjach, na sfinansowanie umowy nabycia Pabii do pozyskania środków z emisji akcji serii E.

Próchnik poinformował, że na mocy zwartego porozumienia Pabia zobowiązała się do przekazania Olav Fasion dwóch sklepów firmowych.

"W przypadku nie przekazania przez Pabię powyższych sklepów Próchnik zobowiązał się do zapłacenia na rzecz Olav Fasion dodatkowo 600.000 złotych ze względu na większą od zakładanej wartość firmy Pabia" - podano w komunikacie.

Pabia zajmuje się głównie dystrybucją odzieży damskiej poprzez sieć 25 sklepów firmowych zlokalizowanych głównie w centrach handlowych.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz