Notowania

budownictwo
04.02.2016 11:34

Producent armatury Ferro może zniknąć z warszawskiej giełdy. Fundusz chce przejąć wszystkie akcje

Notowania spółki na GPW rosną w czwartek o 10 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

10,50 złotego za jedną akcję spółki Ferro chce zapłacić nowy inwestor w wezwaniu. Jeżeli plan się powiedzie, spółka może zostać wycofana z warszawskiej giełdy.

Notowany na GPW producent armatury sanitarnej Ferro poinformował właśnie, że spółka Palmyra, zależna od funduszu IK Investment Partners, ogłosiła zamiar przejęcia 100 procent akcji Ferro. W ramach wezwania inwestor chce kupić 21,2 miliona złotych akcji Ferro. Wezwanie zostanie uznane za zrealizowane, jeżeli znajdą się chętni do sprzedaży co najmniej 16,9 miliona akcji, czyli 80 procent wszystkich papierów.

Palmyra zaoferowała cenę w wezwaniu w wysokości 10,50 złotego za akcję. Oznacza to, że za przejęcie kontroli nad spółką jest gotowa zapłacić od 178,4 do 223 milionów złotych. Na reakcję inwestorów nie trzeba było długo czekać. W czwartek akcje Ferro idą w górę o 10 procent, właśnie do poziomu ceny z wezwania.

Kurs akcji Ferro podczas sesji w czwartek

Posiadacze akcji będą mogli składać zapisy w wezwaniu od 25 lutego do 25 marca. W wezwaniu pośredniczy DM BZ WBK. Realizacja wezwania wymaga także uzyskania zgody właściwych organów antymonopolowych w Polsce, Rumunii i na Ukrainie na nabycie akcji.

"Po osiągnięciu przez wzywającego, w wyniku wezwania, odpowiedniej liczby akcji w spółce, wzywający zamierza podjąć działania mające na celu wycofanie akcji z obrotu giełdowego, a następnie wzywający może zadecydować o podjęciu działań mających na celu zniesienie dematerializacji akcji" - podano też w wezwaniu.

Ferro podało także, że Palmyra zawarła wcześniej umowy z prezesem Ferro Anetą Raczek, wiceprezesami Arturem Deptą i Zbigniewem Gonsiorem, prezesem spółki zależnej Novaservis Vladimirem Sildem, przewodniczącym rady nadzorczej Ferro Andrzejem Hołójem oraz znaczącym akcjonariuszem ABH Holding. Zgodnie z tymi umowami, Palmyra zobowiązała się do ogłoszenia wezwania, a sprzedający zobowiązali się odpowiedzieć na nie i sprzedać odpowiednio:

- Aneta Raczek - 168 810 akcji,

- Artur Depta - 131 170 akcji,

- Zbigniew Gonsior - 131 170 akcji,

- Vladimir Sild - 75 000 akcji,

- Andrzej Hołój - 800 700 akcji,

- ABH Holding - 2 550 000 akcji.

"Po ogłoszeniu wezwania, zarząd spółki przedstawi swoje stanowisko w odpowiednim terminie zgodnie z przepisami Ustawy o ofercie" - podaje Ferro.

Ferro to jeden z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów i dystrybutorów techniki sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej. Spółka jest również przedstawicielem na rynku polskim znanych włoskich firm - producenta armatury przepływowej, spółki Caleffi oraz La Torre. Ferro jest notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od kwietnia 2010 roku.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz