Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kęty
24.04.2014 14:36

Prognoza Grupy Kęty może zostać przebita

Po bardzo dobrym pierwszym kwartale i przy założeniu, że kolejne kwartały również będą udane, prognoza wyników spółki na 2014 rok może zostać przekroczona.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grupa Kęty)

Grupa Kęty ocenia, że po bardzo dobrym pierwszym kwartale i przy założeniu, że kolejne kwartały również będą udane, prognoza wyników spółki na 2014 rok może zostać przekroczona - poinformował członek zarządu Grupy Kęty Adam Piela.

_ - Mieliśmy bardzo dobry pierwszy kwartał. Spodziewamy się podobnych wyników również w drugim kwartale. Jeśli pozytywne trendy będą się utrzymywać w kolejnych kwartałach, to możemy przekroczyć prognozy na 2014 rok _ - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej Adam Piela.

Grupa Kęty prognozuje na cały 2014 r. 126,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto i 166,6 mln zł zysku operacyjnego. Planowana na 2014 rok EBITDA to 250,5 mln zł, a sprzedaż 1,74 mld zł.

Prognoza została przedstawiona przez spółkę pod koniec marca. Już wtedy analitycy wskazywali, że jest ona konserwatywna i może zostać przekroczona.

Prezes Grupy Kęty Dariusz Mańko poinformował, że spółka nie planuje na razie zmieniać prognozy. Na ewentualną decyzję w tej sprawie poczeka do czasu, gdy znane będą wyniki po dwóch kwartałach.

W pierwszych trzech miesiącach 2014 roku zysk netto Grupy Kęty zwiększył się rok do roku o 81 proc., do 30,8 mln zł. Zysk operacyjny wzrósł rok do roku o 89 proc. i wyniósł 48,4 mln zł, a EBITDA zwiększyła się o 50 proc., do 67,8 mln zł. Przychody Grupy Kęty wzrosły rdr o 23 proc., do 412,9 mln zł.

Wśród głównych trendów obserwowanych w pierwszym kwartale prezes Mańko wymienia systematyczną poprawę koniunktury w Polsce, niską płynność finansową klientów, która jest podstawową barierą w zwiększaniu sprzedaży krajowej, a także utrzymujący się znaczny wzrost sprzedaży eksportowej.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o Grupie Kętyi o pozostałych spółkach z GPW

_ Po pierwszym kwartale udział eksportu w naszych przychodach wzrósł do 40 proc. z 36 proc. przed rokiem. W całym 2014 roku zakładamy, że udział ten wzrośnie do 42 proc. _ - powiedział Mańko.

Tagi: kęty, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz