Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prokom Investments pozyska dla Petrolinvestu 150 mln zł

0
Podziel się:

Petrolinvest podpisał z Prokomem Investments umowę, na mocy której Prokom Investments, będący głównym akcjonariuszem firmy, zobowiązał się pozyskać 150 mln złotych na finansowanie działalności Petrolinvestu.

Prokom Investments pozyska dla Petrolinvestu 150 mln zł
(Tomasz Adamowicz<br>/Dreamstime.com)

*Petrolinvest podpisał z Prokomem Investments umowę, na mocy której Prokom Investments, będący głównym akcjonariuszem firmy, zobowiązał się pozyskać 150 mln złotych na finansowanie działalności Petrolinvestu. *

_ Finansowanie będzie udzielane spółce na podstawie umów pożyczek lub innych umów o podobnym charakterze na warunkach rynkowych, lub też jako bezpośrednia inwestycja kapitałowa w akcje spółki, przy czym pożyczki lub umowy o podobnym charakterze będą niezabezpieczone i podporządkowane bankowemu zadłużeniu kredytowemu spółki, chyba że strony postanowią inaczej _ - poinformował Petrolinvest.

Finansowanie ma być udzielone przez Prokom lub inny podmiot wskazany przez tę firmę.

Ewentualna bezpośrednia inwestycja kapitałowa w akcje Petrolinvestu wiązałaby się z koniecznością przeprowadzenia przez Petrolinvest emisji akcji.

_ W przypadku zgłoszenia żądania, spółka zobowiązuje się podjąć, w terminie wskazanym w żądaniu, wszelkie czynności niezbędne do przeprowadzenia podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji nowych akcji Spółki (...) w zamian za wkład pieniężny (...) _ - podano w raporcie.

Finansowanie powinno zostać pozyskane do 31 grudnia 2010 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)