Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prokom kupił litewską spółkę UAB za ok. 3,5 mln zł

0
Podziel się:

Prokom Software SA kupił od dwóch osób fizycznych 50 udziałów w UAB Informaciniu projektu sistemos, z siedzibą w Wilnie, za 3 mln LTL, czyli około 3,5 mln zł. Nabyte udziały stanowią 50 proc. kapitału zakładowego i głosów.

bFfZZpsl

"Wszystkie pozostałe udziały w kapitale zakładowym i głosach na zgromadzeniu wspólników UAB Informaciniu projektu sistemos należą do zbywców, którzy jednocześnie pełnią funkcje członków zarządu tej spółki" - podał Prokom w piątek w komunikacie.

Wartość nominalna nabytych udziałów w litewskiej spółce wynosi łącznie 5.000 LTL, tj. około 5,9 tys. zł.

Prokom podał, że udziały zostały opłacone ze środków własnych oraz istniejących linii kredytowych i stanowić będą długoterminową inwestycję kapitałową.

bFfZZpsn

W komunikacie podano, że UAB Informaciniu projektu sistemos jest liderem na rynku rozwiązań informatycznych dla firm ubezpieczeniowych w krajach nadbałtyckich (Litwie, Łotwie i Estonii).

"Portfel klientów firmy UAB Informaciniu projektu sistemos obejmuje, między innymi, spółki należące do jednej z największych niemieckich grup ubezpieczeniowych, grupy ERGO, działającej na rynkach Litwy, Łotwy i Estonii. Ponadto w ostatnim okresie do grona klientów dołączyły litewskie spółki ubezpieczeniowe z Grupy PZU" - napisano w komunikacie.

"Współpraca firm UAB Informaciniu projektu sistemos i grupy Prokom tworzy nową platformę biznesową umożliwiającą dalszą ekspansję na rynkach Europy Wschodniej" - dodano.

bFfZZpsO
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)