Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prokom podpisał z PZU umowy na 45 mln zł

0
Podziel się:

Prokom Software realizując umowę ramową zawartą w 2004 roku pomiędzy Prokom Software i CSC Polska a Grupą PZU podpisał w ciągu ostatnich kilku miesięcy szczegółowe umowy na wykonanie usług informatycznych o łącznej wartości 45 mln zł

- poinformowała spółka w komunikacie w poniedziałek.

Prokom Software podał, iż 18 stycznia 2005 roku zawarł umowę na wykonanie i wdrożenie w PZU centralnego systemu informatycznego dla wsparcia funkcjonowania pilotażowego Centrum Finansowo–Księgowego PZU (CFK). Projekt ma zostać zrealizowany w okresie roku. Wartość prac objętych umową, w zakresie wdrożenia pilotażowego, wynosi 3 mln USD.

CSC Polska i Prokom Software 30 grudnia 2004 roku podpisały z PZU Życie umowę na wdrożenie systemu GraphTalk A.I.A. do obsługi grupowych ubezpieczeń na życie. Uruchomienie tego systemu planowane jest na II kwartał 2006 r. Szacowana wartość przychodów Prokom Software z tytułu tej umowy wyniesie 5 mln euro.

Spółka podała także, że w III kwartale 2004 roku PZU i Prokom Software zawarły dwie umowy o wykonanie usług dla PZU SA. Zakres umów obejmuje przeniesienie obsługi wszystkich ubezpieczeń do systemu Insurer i rozszerzenie funkcjonalności tego systemu. Zakończenie prac objętych tymi umowami planowane jest na październik 2005 roku. Ich wartość wynosi 14,3 mln zł.

Umowa ramowa na dostawę i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego w Grupie PZU została zawarta pomiędzy PZU a Prokom Software i CSC Polska 1 marca 2004 roku. Analitycy szacowali jej wartość w pierwszym okresie na około 500-700 mln zł oraz na dalszy 1 mld zł na przystosowanie oddziałów spółki do nowego systemu.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)