Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prokom sprzedaje akcje Biotonu

0
Podziel się:

Właściciel Polpharmy Jerzy Starak zaprzeczył informacjom, że wśród udziałowców spółki Windstorm Trading & Investments, która ma kupić akcje Biotonu, jest Prokom Investments.

Prokom sprzedaje akcje Biotonu
(PAP/Paweł Kula)

Właściciel Polpharmy Jerzy Starak zaprzeczył informacjom, że wśród udziałowców spółki Windstorm Trading & Investments, która ma kupić akcje Biotonu, jest Prokom Investments.

_ To jest jakieś przekłamanie _ - powiedział Starak w wywiadzie dla telewizji TVN CNBC Biznes, odnosząc się do informacji, że Prokom Investments znajduje się wśród udziałowców Windstorm.

Windstorm Trading & Investments jest spółką znajdującą się pod kontrolą Staraka, który jest również właścielem polskiego producenta leków, Polpharmy.

Nieporozumienie pojawiło się po komunikacie emitenckim Biotonu, w którym zasugerowano, że Windstorm znajduje się pod wspólną kontrolą Polpharmy i Prokomu Investments.

Starak powiedział w poniedziałek, że obecnie słabo zna sytuację Biotonu i o jego przyszłości będzie się wypowiadać za dwa miesiące.

_ Bardzo słabo znam Bioton. Będę mógł o nim mówić, jak skończymy badanie spółki, zapoznam się z tematyką, za dwa miesiące _ - powiedział Starak.

Dodał, że zakup akcji Biotonu traktuje jako inwestycję portfelową, nie ma planów wycofania Biotonu z GPW, ani połączenia go z Polpharmą.

W piątek poinformowano, że Prokom Investments podpisał umowę sprzedaży na rzecz spółki Windstorm Trading & Investments całego posiadanego pakietu akcji Biotonu za 450 mln zł.

Cena sprzedawanego pakietu może być powiększona o dodatkowe 50 mln zł w przypadku rejestracji jednego z produktów grupy kapitałowej Bioton - leku zawierającego interferon ß - przez Europejską Agencję Leków (EMEA).

Jeśli ostateczna cena sprzedaży wyniesie 450 mln zł, to Prokom Investments otrzyma za jedną akcję Biotonu 44 grosze.

Zgodnie z umową transakcja zostanie rozłożona w czasie w taki sposób, aby nie było konieczności ogłaszania wezwania na pozostałe akcje Biotonu.

Prokom Investments ma 33,3 proc. głosów na WZA Biotonu.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)