Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prospekt emisyjny WSiP-u trafił do KPWiG

0
Podziel się:

Prospekt emisyjny Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych (WSiP) SA został złożony w piątek do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd

bELhREth

(KPWiG) - poinformował PAP prezes WSiP-u Jan Rurański.

"W dniu dzisiejszym został złożony do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd prospekt emisyjny WSiP-u" - powiedział prezes.

Dodał, że w najbliższych dniach zostanie opublikowane także zaproszenie do rokowań, w którym Skarb Państwa (SP) zaoferuje od 40 do 60 proc. akcji wydawnictwa inwestorom instytucjonalnym.

bELhREtj

Oznacza to, że wielkość transzy dla inwestorów indywidualnych w ofercie publicznej będzie ustalona dopiero po zakończeniu rokowań z inwestorami instytucjonalnymi. Zarówno akcje zaoferowane inwestorom instytucjonalnym, jak i indywidualnym zostaną wprowadzone do obrotu publicznego. 15 proc. akcji WSiP-u trafi do pracowników spółki.

Według Rurańskiego 20 proc. akcji wydawnictwa pozostanie w ręku Skarbu Państwa.

"Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to mamy szansę zadebiutować na giełdzie jeszcze w pierwszym półroczu" - powiedział prezes.

Dotychczas Ministerstwo Skarbu Państwa podjęło trzy próby prywatyzacji WSiP-u.

bELhREtp

W ostatnim przetargu, unieważnionym na początku lutego 2003 roku, resort oferował co najmniej 10 proc. akcji WSiP-u, ale zastrzegł, że może wyłączyć z proponowanej puli 15-34 proc. walorów, aby sprzedać je w ofercie publicznej.

Wśród firm, które w ostatnim przetargu znalazły się na krótkiej liście starających się o zakup WSiP-u były trzy firmy: Muza, Agora i MAC Edukacja, a wyłączność na negocjacje otrzymała Muza.

Według wstępnych szacunków przychody ze sprzedaży WSiP-u wyniosły w 2003 roku 213,7 mln zł wobec 208,8 mln zł w 2002 roku. Natomiast jego zysk brutto wzrósł w 2003 roku do 37,2 mln zł z 35,8 mln zł w 2002 roku.

bELhREtK
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)