Notowania

tfm
09.04.2009 15:17

Prosper przejmie Torfarm

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lee Nachtiga/CC/Flickr)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie Prospera przez Torfarm - poinformował Konrad Gruner z biura prasowego urzędu.

_ - Torfarm otrzymał zgodę na przejęcie Prospera _ - powiedział Gruner.Prezes Torfarmu Piotr Sucharski nie chciał w czwartek komentować decyzji UOKiK.

Wniosek o zgodę na przejęcie Prospera przez Torfarm został złożony w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów w połowie listopada 2008 roku.

Wcześniej przedstawiciele Torfarmu zapowiadali, że w ciągu czterech lat firma chce zwiększać udziały do 30 proc. z obecnych 21,5 proc. w rynku aptecznym organicznie i poprzez akwizycje. Toruński dystrybutor leków wyrażał zainteresowanie przejęciem m.in Prospera. Torfarm nie informował jednak, że prowadzi rozmowy w tej sprawie.

W czwartek o godz. 15.22 papiery toruńskiego dystrybutora wzrosły o 1,8 proc. do 50,6 zł. Kurs Prospera nie zmienił się w porównaniu do środowego zamknięcia i wynosi 7,25 zł.

Torfarm prognozuje, że przychody grupy w 2009 roku wyniosą 4,4 mld zł, a zysk netto ma wynieść 24 mln zł. Szacunki te nie uwzględniają wpływu przyszłych akwizycji na wyniki finansowe.

Tagi: tfm, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz