Notowania

ena
18.06.2010 11:52

Przetarg na akcje Enei w przyszłym tygodniu

Ministerstwo Skarbu Państwa w przyszłym tygodniu chce rozpocząć przetarg na posiadane przez Skarb Państwa akcje grupy energetycznej Enea.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Otnaydur/Dreamstime.com)

Ministerstwo Skarbu Państwa w przyszłym tygodniu chce rozpocząć przetarg na posiadane przez Skarb Państwa akcje grupy energetycznej Enea, wynika z wypowiedzi wiceministra Jana Burego. Akcje mają zostać sprzedane w ramach negocjacji z inwestorami.

_ Najprawdopodobniej w najbliższych dniach rozpiszemy przetarg na akcje Enei _ - powiedział Bury w kuluarach konferencji NEUF 2010 - New Energy User Friendly. Minister sprecyzował, że będzie to najprawdopodobniej przyszły tydzień.

Ze słów Burego wynika, że resort skarbu planuje zamknięcie sprzedaży akcji Enei w drodze negocjacji z inwestorami na przełomie 2010 i 2011 r.

Pod koniec ub.r. przedstawiciele MSP zapowiadali, że sprzedaż większościowego pakietu Enei inwestorowi branżowemu może zakończyć się w maju-czerwcu.

W lutym br. MSP sprzedało 16,05% akcji Enei na giełdzie za 1,13 mld zł. Według ówczesnych zapowiedzi, następnym krokiem będzie realizacja przez MSP II-ego etapu sprzedaży akcji Enei, czyli sprzedaż 51% akcji inwestorowi strategicznemu.

W połowie października MSP zakończyło postępowanie w sprawie zbycia 67,05% akcji Enei po tym, jak niemiecka spółka RWE AG - jedyny podmiot, z którym toczyły się rozmowy - zawiadomiło resort, iż nie złoży oferty ostatecznej.

Najwięksi akcjonariusze spółki (wg jej strony www) to: Skarb Państwa (60,43%) i Vattenfall AB (18,67%).

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: ena, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz