Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przewodniczący KPWiG wystąpi jako prokurator w sprawie Elektrimu

0
Podziel się:

Przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd postanowił wystąpić jako prokurator w sprawach cywilnych w sprawie wypełniania obowiązków informacyjnych przez Elektrim

- poinformował rzecznik Komisji.

'Ze względu na upadłość grożącą Elektrimowi oraz sytuację spółki w ostatnich kilku miesiącach przewodniczący KPWiG podjął decyzję o przystąpieniu do sprawy Elektrimu jako prokurator w sprawach cywilnych' - powiedział PAP w poniedziałek Mirosław Kachniewski.

Dodał, że Komisja analizuje 'prowadzoną w ciągu kilku ostatnich miesięcy politykę Elektrimu w kontekście przekazywanych przez spółkę raportów'.

W połowie grudnia 2001 roku KPWiG wszczęła postępowanie w sprawie właściwego wykonania obowiązków przekazywania informacji przez Elektrim

Komisja w ramach postępowania prowadzonego wobec Elektrimu wyjaśnia również, czy grupa podmiotów związanych z BRE Bankiem, która ma ponad 20 proc. akcji Elektrimu, nie powinna ogłosić wezwania.

'Kwestia ewentualnego działania w porozumieniu niektórych akcjonariuszy Elektrimu zostanie wyjaśniona tak szybko, jak to możliwe. Wstępne wyjaśnienia ze strony tych akcjonariuszy mamy otrzymać we wtorek' - powiedział Kachniewski.

Zgodnie z prawem o publicznym obrocie papierami wartościowymi grupa podmiotów jest zobowiązana ogłosić wezwanie, jeśli w ciągu 90 dni kupi na rynku wtórnym co najmniej 10 proc. akcji spółki.

Za grupę w rozumieniu ustawy uważa się podmioty, które łączy pisemne lub ustne porozumienie dotyczące wspólnego nabywania akcji, zgodnego głosowania na walnym zgromadzeniu dotyczącego istotnych spraw spółki lub prowadzenia trwałej i wspólnej polityki w zakresie zarządzania tą spółką.

BRE Bank wraz z innymi akcjonariuszami Elektrimu złożył do jego zarządu wniosek o zwołanie do 15 lutego NWZA spółki, aby wybrać radę nadzorczą w głosowaniu grupami.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)