Notowania

zap
21.12.2009 15:37

Puławy wypłacą ponad 8 zł dywidendy w dwóch ratach

W pierwszej racie spółka wypłaci 4,07 zł a w drugiej 4,08 zł dywidendy na akcję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ZA Puławy/Materiały prasowe)

*Zarząd Zakładów Azotowych Puławy zdecydował, że w pierwszej racie spółka wypłaci 4,07 zł a w drugiej 4,08 zł dywidendy na akcję. *

Takiego podziału nie zawierała uchwała walnego zgromadzenia, które zdecydowało o przeznaczeniu na dywidendę 8,15 zł na akcję. Spółka przyjęła takie rozwiązanie, gdyż inaczej nie mogłaby zrealizować wcześniejszej uchwały walnego o dywidendzie, która przewidywała wypłatę części zysku dla akcjonariuszy w podziale na dwie równe raty.

Tak więc w przypadku, gdyby akcjonariusz miał nieparzystą liczbę akcji, niemożliwe byłoby podzielenie 8,15 zł na dwie równe części.

_ - Zmiana wprowadzona uchwałą zarządu w stosunku do postanowień zwyczajnego walnego zgromadzenia stanowi wyłącznie techniczną modyfikację wartości wypłat w poszczególnych ratach. Terminy wypłaty oraz wysokość dywidendy przypadającej na jedną akcję nie ulegają zmianie _ - napisano w poniedziałkowym komunikacie.

Spółka podała, że pierwsza rata dywidendy, w wysokości 77.798.050,00 zł, zostanie wypłacona 17 lutego. Druga transza, w wysokości 77.989.200,00 zł, trafi do akcjonariuszy 31 marca.

Tagi: zap, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz