Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PZCormay chce zdobyć 3 proc. światowego rynku

0
Podziel się:

Producent odczynników do diagnostyki laboratoryjnej, w drugiej połowie tego roku zamierza rozpocząć produkcję odczynników pod marką Orphee.

PZCormay chce zdobyć 3 proc. światowego rynku
(Stratum/Dreamstime)
bECcQrnV

Producent odczynników do diagnostyki laboratoryjnej, w drugiej połowie tego roku zamierza rozpocząć produkcję odczynników pod marką Orphee. PZ Cormay zapowiada też wejście w rynek aparatów do hematologii i liczy, że zdobędzie w 2010 roku 3 proc. światowego rynku. Cormay niedługo wprowadzi na rynek analizator nowej generacji z automatycznym podajnikiem próbek (autoloader).

_ Zainteresowanie tym sprzętem już jest ogromne. Cormay spodziewa się, że uda mu się w tym roku zdobyć 3 proc. udziału światowego rynku w sprzedaży aparatury do hematologii _ - podała spółka w komunikacie.

_ - Mamy już tak dużo zamówień na ten sprzęt, że nie wiem czy uda nam się wszystkie zrealizować. Światowa roczna sprzedaż aparatów do hematologii szacowana jest na 30 tys. My chcemy w tym roku sprzedać ich około 1 tysiąca _ - powiedział cytowany w komunikacie Tomasz Tuora, prezes PZ Cormay.

bECcQrnX

W tym roku Cormay chce skupić się na integracji z przejętą w styczniu tego roku szwajcarską spółką Orphee.

_ - Konsolidujemy wyniki już od stycznia tego roku. Na razie chcemy jednak przeprowadzić restrukturyzację. Przenosimy całą logistykę i kadrę do Polski, co pozwoli znacznie zredukować koszty. W drugiej połowie roku chcemy uruchomić produkcję wyrobów Orphee w naszym lubelskim zakładzie _ - powiedział Tuora.

PZ Cormay zanotował w 2009 roku zysk netto na poziomie 3,04 mln zł wobec 1,42 mln zł w 2008 roku, zysk operacyjny zwiększył się rdr o 89 proc. do 3,44 mln zł.

Przychody grupy Cormay wyniosły 38,45 mln zł, czyli o 23 proc. więcej niż w 2008 roku, kiedy miała 31,08 mln.

bECcQrod

PZ Cormay jest producentem odczynników diagnostycznych i dystrybutorem sprzętu diagnostycznego. Firma produkuje i sprzedaje testy in vitro dla chemii klinicznej, elektroforezy, hematologii, koagulologii oraz serologii grup krwi. Spółka oferuje też automatyczne analizatory biochemiczne i hematologiczne. W jej ofercie jest również zautomatyzowany system do analizy parazytologicznej oraz próżniowy system pobierania krwi.

bECcQroy
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)