Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PZU chce wyemitować euroobligacje warte do 750 mln euro

0
Podziel się

Ostateczna decyzja o emisji i parametry finansowe zostaną ustalone przez zarząd spółki.

PZU chce wyemitować euroobligacje warte do 750 mln euro
(PZU)
bCYKxFOt

Rada nadzorcza PZU wyraziła zgodę na udzielenie przez PZU gwarancji na zabezpieczenie zobowiązań wynikających z euroobligacji o wartości nominalnej nie wyższej niż 750 mln euro oraz o okresie zapadalności nie dłuższym niż pięć lat. Ostateczna decyzja o emisji i parametry finansowe euroobligacji zostaną ustalone przez zarząd PZU.

- _ Rada Nadzorcza PZU SA wyraziła zgodę na udzielenie przez PZU SA gwarancji na zabezpieczenie zobowiązań wynikających z euroobligacji o wartości nominalnej nie wyższej niż 750.000.000 EUR (równowartość 3.104.850.000 PLN według kursu na dzień 17 czerwca 2014 r.) oraz o okresie zapadalności nie dłuższym niż pięć lat. Euroobligacje zostaną wyemitowane przez PZU Finance AB (publ), spółkę specjalnego przeznaczenia, której jedynym akcjonariuszem jest PZU SA _ - napisano w komunikacie.

Dodano, że zgoda Rady Nadzorczej jest kluczową decyzją dla procesu zmierzającego do emisji euroobligacji, a ostateczna decyzja o emisji euroobligacji i parametry finansowe euroobligacji, w tym wartość nominalna obligacji, zostaną ustalone przez zarząd spółki po analizie warunków rynkowych.

bCYKxFOv
bCYKxFOW
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)