Notowania

pzu
17.09.2014 14:22

PZU musi sprzedać część litewskich aktywów

Proces może potrwać około dwóch lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PZU)

PZU zgadza się na sprzedaż części aktywów na Litwie i ocenia, że proces taki może potrwać około dwóch lat - poinformowało PZU w komunikacie.

_ PZU jest w pełni gotowy do przestrzegania wszystkich wymogów konkurencji na wszystkich rynkach, gdzie PZU działa. PZU zgadza się na zmniejszenie działalności PZU na Litwie (...) _ - napisano w komunikacie.

_ Od dnia otrzymania zezwolenia od Rady Konkurencji, PZU SA zacznie szukać nabywcy do części swojej działalności na Litwie, ale potrzeba na to czasu, jak to zwykle w tego typu złożonych transakcjach. Przeprowadzenie tego typu transakcji może trwać około 2 lat _ - dodano.

Litewska Rada Konkurencji wstępnie oceniała, że przejęcie Lietuvos draudimas może umocnić pozycję dominującą albo znacznie ograniczyć konkurencję na rynku ubezpieczeń pojazdów lądowych i na rynku ubezpieczeń majątkowych.

PZU przedstawiło wcześniej Radzie Konkurencji propozycje dotyczące swoich zobowiązań na rynku litewskim. Urząd ma wydać ostateczną decyzję do 10 października.

W kwietniu 2014 r. PZU podpisał umowę zakupu od RSA spółek Lietuvos Draudimas AB, AAS Balta i Codan Forsikring A/S oraz działającego w Polsce Link4. Łączna kwota transakcji wyniesie około 360 mln euro.

Tagi: pzu, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz