Notowania

pzu
12.05.2011 14:06

PZU na przejęcia może wydać nawet 7 mld złotych

- W majątku też nic nie możemy kupić, więc w grę wchodzą firmy, które prowadzą działalność pomiędzy bankowością, a ubezpieczeniami, jak np. asset management, czy faktoring - tłumaczy Andrzej Klesy, prezes spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PZU)

Zmiana polityki dywidendowej PZU, która zakłada obecnie wypłatę dywidendy w wysokości 50-100 proc. rocznego zysku, nie wpłynie na możliwości akwizycyjne spółki, poinformował prezes Andrzej Klesyk. Na przejęcia PZU jest w stanie przeznaczyć 5-7 mld zł.

_ - Ta polityka nie powoduje żadnych zmian, jeśli chodzi o podejście do akwizycji, bo PZU nie ma żadnego kapitału hybrydowego. Mamy wyłącznie cash, więc piękną formę kapitału _ - powiedział Klesyk.

Dodał, że spółka ma możliwości podniesienia kapitału o kwotę do 3 mld zł bez rozwodnienia akcji. Dług ten PZU może zaliczyć do kapitałów własnych.

_ - Obecnie mamy około 9 mld zł kapitału, więc do 3 mld zł możemy pozyskać kapitał dłużny. Zakup mógłby być na kwotę 5-7 mld zł, z uwzględnieniem długu _ - wyjaśnił prezes.

Klesyk powiedział, że PZU z racji swojej dominującej pozycji na rynku mogłoby dokonać przejęcia spółki ubezpieczeń na życie.

_ - W majątku też nic nie możemy kupić, więc w grę wchodzą firmy, które prowadzą działalność pomiędzy bankowością, a ubezpieczeniami, jak np. asset management, czy faktoring _ - powiedział.

Tagi: pzu, giełda, wiadomości, gospodarka, porady, ubezpieczenia, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz