Notowania

quercus tfi
25.04.2014 11:57

Quercus skupi miliony własnych akcji. Zapadła decyzja

Oznacza to, że spółka nie wypłaci 0,53 zł dywidendy na akcję, jak rekomendował zarząd.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kryczka/iStockphoto)

Walne Quercus TFI uchwaliło skup do 7 mln akcji własnych, na który spółka może przeznaczyć 37,7 mln zł. Oznacza to, że spółka nie wypłaci 0,53 zł dywidendy na akcję, jak rekomendował zarząd.

Na początku kwietnia prezes i akcjonariusz Quercus TFI, Sebastian Buczek, zgłosił projekt uchwały, w której proponował, by spółka przeznaczyła 37,8 mln zł na utworzenie kapitału rezerwowego, przeznaczonego na sfinansowanie nabywania akcji własnych wraz z kosztami ich nabycia. Na sam skup akcji własnych spółka przeznaczy 37,7 mln zł.

Łączna liczba nabywanych akcji własnych nie będzie większa niż 7 mln, co daje nie więcej niż 10 proc. głosów na WZ Quercus TFI. Cena za jedną nabywaną akcję nie przekroczy 10 zł. Skup akcji potrwa do 30 czerwca 2014 r.

Skup przewiduje możliwość proporcjonalnego zbycia akcji na rzecz spółki przez wszystkich akcjonariuszy, posiadających zarówno akcje na okaziciela, jak i akcje imienne.

W ramach programu skupu akcji własnych spółka zaproponuje akcjonariuszom posiadającym akcje na okaziciela wprowadzone do obrotu na GPW złożenie ofert sprzedaży tych akcji na rzecz spółki oraz złoży stosowne oferty nabycia akcji od akcjonariuszy posiadających akcje imienne.

Akcje własne nabyte przez spółkę zostaną przeznaczone do umorzenia i obniżenia kapitału zakładowego.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o Quercus TFIi o pozostałych spółkach z GPW

Wcześniej zarząd Quercus TFI rekomendował wypłatę w formie dywidendy za 2013 r. ok. 37,66 mln zł, czyli 0,53 zł na akcję. Rekomendacja zarządu uzyskała pozytywną opinię rady nadzorczej. Zysk netto Quercus TFI za 2013 r. wyniósł 38,8 mln zł.

Tagi: quercus tfi, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz