Notowania

acp
23.10.2009 12:24

Qumak-Sekom podpisał z UKE umowę o wartości 15,2 mln zł

Konsorcjum spółek Qumak-Sekom i T4B wykona dla UKE Platformę Lokalizacyjno-Informacyjną z Centralną Bazą Danych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pressmaster/Dreamstime)

Konsorcjum spółek Qumak-Sekom i T4B podpisało z Urzędem Komunikacji Elektronicznej umowę na wykonanie Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (PLI-CBD). Wartość kontraktu to 15,19 mln zł netto.

Platforma PLI-CBD jest systemem umożliwiającym przekazanie wyspecjalizowanym służbom ratowniczym informacji o dokładnym położeniu abonenta wykonującego połączenie na numer alarmowy 112 przy wykorzystaniu informacji pobieranych od operatorów telekomunikacyjnych oraz zintegrowanej bazy numerów przeniesionych.

W ramach przedmiotu umowy wykonawca zobowiązał się do realizacji całokształtu prac związanych z utworzeniem tego systemu, począwszy od wykonania analiz i projektów, poprzez adaptację pomieszczeń, budowę i uruchomienie samego systemu, jego wdrożenie, oraz 36-miesięczne świadczenie usług gwarancyjnych.

Umowa ma zostać zrealizowana w ciągu 82 tygodni od dnia podpisania umowy, jednak nie później niż do 31 marca 2011 r.

Już w maju PAP informowała, że konsorcjum Qumak-Sekom i T4B złożyło ofertę z najniższą ceną w przetargu na budowę PLI-CBD. W przetargu tym startowało także kilka innych spółek giełdowych. Asseco Poland złożyło wówczas ofertę o wartości 22,8 mln zł. Wartość oferty konsorcjum Comarchu i P.I.W. Camco wyniosła 24,3 mln zł, a oferta konsorcjum Wasko, Betacomu i Ernst&Young Business Advisory opiewała na kwotę 44,8 mln złotych.

Tagi: acp, qsm, cmr, was, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz