Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Qumak-Sekom wstrzymuje się z wypłatą dywidendy

0
Podziel się:

ZWZ Qumak-Sekom zdecydowało o przekazaniu części zysku za rok 2011 w kwocie ok. 7,78 mln zł (0,75 zł na akcję) na fundusz rezerwowy.

Qumak-Sekom wstrzymuje się z wypłatą dywidendy
(Marlee/Dreamstime.com)
bELbkmYB

ZWZ Qumak-Sekom zdecydowało o przekazaniu części zysku za rok 2011 w kwocie ok. 7,78 mln zł (0,75 zł na akcję) na fundusz rezerwowy do ewentualnego wykorzystania na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy w późniejszym terminie, po pozytywnym rozwiązaniu problemów z należnościami dotyczącymi Stadionu Narodowego - podała spółka.

Pozostała część zysku netto za rok obrotowy 2011, w kwocie blisko 5,49 mln zł, przeznaczona zostanie na kapitał zapasowy.

Jak podano w komunikacie uchwała ZWZ jest zgodna z projektem uchwały w przedmiocie podziału zysku za rok obrotowy 2011, złożonym podczas trwania Walnego Zgromadzenia przez akcjonariuszy spółki, będących równocześnie członkami zarządu Qumak-Sekom.

bELbkmYD

_ Zarząd Qumak-Sekom wystąpił z wnioskiem o przeznaczenie części zysku netto za 2011 rok na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy. Jednakże zmieniająca się gwałtownie sytuacja w otoczeniu rynkowym spółki, zwłaszcza w sektorze budowlanym w którym działa spółka (złożenie wniosku o upadłość z możliwością zawarcia układu przez Hydrobudowa Polska i mogące zaistnieć problemy z odzyskaniem należności z tytułu robót na Stadionie Narodowym w dającym się przewidzieć okresie), powoduje, że akcjonariusze będący jednocześnie członkami zarządu spółki proponują część zysku netto za 2011 rok przekazać na kapitał rezerwowy z przeznaczeniem do ewentualnego wykorzystania go na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy spółki w okresie późniejszym, po pozytywnym rozwiązaniu problemów z należnościami dotyczącymi Stadionu Narodowego _ - napisano w uzasadnieniu uchwały.

_ Składając taką propozycję akcjonariusze kierują się interesem spółki i jej akcjonariuszy w długim okresie, koniecznością zapewnienia spółce bezpieczeństwa finansowego oraz zabezpieczenia jej potrzeb kapitałowych wynikających z zaangażowania w duże projekty integracyjne _ - dodano.

Projekt zarządu przedłożony wcześniej zakładał wypłatę dywidendy w kwocie ok. 7,78 mln zł (na jedną akcję miało przypadać 0,75 zł), pozostała część zysku netto za rok obrotowy 2011 w kwocie ok. 5,49 mln zł miała zostać przeznaczona na kapitał zapasowy.

Ponadto, pod koniec maja PZU OFE, jako akcjonariusz Qumak-Sekom, zaproponował, żeby spółka przeznaczyła na dywidendę dla akcjonariuszy 10,37 mln zł z zysku za 2011 r. Zgodnie z propozycją dywidenda wyniosłaby 1 zł na akcję. Pozostała część zysku netto w kwocie 2,89 mln zł miała trafić na kapitał zapasowy.

bELbkmZe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)