Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rada nadzorcza Kopeksu oceniła pomysł budowy kopalni

0
Podziel się:

Kopalnia ma powstać w Przeciszowie koło Oświęcimia. Docelowo ma wydobywać co najmniej 3 mln ton węgla rocznie.

przedowdniczący Rady Nadzorczej Krzysztof Jędrzejewski
przedowdniczący Rady Nadzorczej Krzysztof Jędrzejewski (kopex)
bEIRiLNN

Rada nadzorcza Kopeksu podjęła uchwałę kierunkową dotyczącą pozytywnego zaopiniowania projektu realizacji inwestycji Kopalnia Przeciszów. Zarząd Kopeksu w grudniu przedstawi prezentację projektu budowy kopalni na obszarze koncesyjnym Oświęcim - Polanka.

Rada nadzorcza podjęła uchwałę po zapoznaniu się z raportem przygotowanym i zaprezentowanym przez ekspertów zewnętrznych, a także uwzględniając przedstawione uzasadnienie we wniosku zarządu.

_ - Jednocześnie rada nadzorcza zobowiązała zarząd Kopex do stałego monitorowania ww. projektu i informowania o jego postępach w drodze przekazywania kwartalnych raportów zawierających kluczowe informacje związane z realizacją projektu budowy kopalni _ - napisano w raporcie.

bEIRiLNP

Kopex podał, że zamierza w grudniu 2013 r. przedstawić inwestorom prezentację projektu budowy kopalni na obszarze koncesyjnym Oświęcim - Polanka w zakresie podstawowych danych dotyczących tego projektu.

Wcześniej Kopex informował o planach budowy kopalni węgla, która ma rozpocząć wydobycie najdalej w 2020 r. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami budowa mogłaby rozpocząć się w 2015 roku. Jeżeli firma zdecydowałaby się na droższe, ale szybsze technologie, pierwszy węgiel powinien pojawić się w 2018 roku, a jeżeli na tańsze i bardziej czasochłonne - dwa lata później.

Kopalnia ma powstać w Przeciszowie k. Oświęcimia. Proces wydobywczy ma być w pełni zautomatyzowany. Zakład nie będzie miał szybów, a węgiel będzie udostępniony tzw. upadowymi (pochyłymi chodnikami). Złoże węgla zaczyna się ok. 300 metrów pod ziemią. Docelowo kopalnia ma wydobywać co najmniej 3 mln ton węgla rocznie; ok. 10 tys. ton węgla na dobę.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEIRiLOq
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)