Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Radpol spodziewa się wzrostu przychodów

0
Podziel się:

Radpol szacuje, że w ciągu 2-3 lat przychody grupy osiągną 300 mln zł.

Radpol spodziewa się wzrostu przychodów
(Toshimself/Dreamstime.com)

Radpol szacuje, że w ciągu 2-3 lat przychody grupy osiągną 300 mln zł, nie licząc potencjalnych akwizycji oraz zakłada, że rentowność netto w długim terminie utrzymywać się będzie w przedziale 10-15 proc. - poinformował na konferencji prezes Radpolu Andrzej Sielski. Spółka nie wyklucza wejścia, poprzez akwizycję, w segment wykonawstwa.

_ Naszym celem jest, by w ciągu 2-3 lat przychody spółki wyniosły 300 mln zł, dzięki rozwojowi organicznemu _ - powiedział prezes.

_ W tym roku rentowność netto może wynieść 11-12 proc. Docelowo, w długim okresie, będzie to raczej bliżej 15 proc., na pewno w przedziale 10-15 proc. _ - dodał.

Prezes poinformował, że podtrzymywany jest plan przekroczenia 100 mln zł przychodów w 2010 roku.

Radpol planuje wydać około 15 mln zł na budowę zakładu w Rurgazie, co pozwoli na podwojenie mocy produkcyjnych tej spółki.

_ Chcemy w tym roku zakończyć wszystkie sprawy związane z pozwoleniami na budowę i, jeśli warunki na to pozwolą, rozpocząć budowę. Szacujemy, że do końca pierwszego półrocza przyszłego roku zakład powinien być na etapie rozruchu _ - powiedział prezes.

Dodał, że obecnie potencjał zakładu Rurgazu, licząc w przychodach, to 50-60 mln zł.

Spółka kontynuuje rozmowy w sprawie akwizycji, rozmawia także ze spółkami wykonawczymi.

_ Prowadzimy rozmowy z kilkoma podmiotami, polskimi i zagranicznymi. Wśród firm, z którymi rozmawiamy, są spółki wykonawcze. Uważamy, że warto zastanowić się nad wejściem w ten segment _ - powiedział prezes.

Dodał, że Radpol ma możliwość sfinansowania przejęcia o wartości 30 mln zł za gotówkę.

_ Taka jest nasza zdolność kredytowa przy założeniu bezpiecznego poziomu zadłużenia. Gdybyśmy potrzebowali więcej środków, będziemy zastanawiać się nad ewentualną emisją _ - powiedział.

Spółka planuje także dalszy rozwój sprzedaży eksportowej. Zamierza otwierać nowe przedstawicielstwa w krajach Europy i utrzymywać dwucyfrową dynamikę wzrostu eksportu na przestrzeni kilku następnych lat.

Radpol rozpoczął też realizację zleceń na rynkach Europy Wschodniej.

_ Czekamy na rozstrzygnięcie przetargu dla białoruskich sieci energetycznych, jesteśmy przekonani, że go wygramy _ - powiedział Sielski.

Dodał, że wartość tego kontraktu to około 400 tys. USD.

Po pierwszym półroczu grupa Radpolu osiągnęła ponad 47 mln zł przychodów wobec 25,9 mln zł w pierwszym półroczu 2009 roku. Zysk netto grupy wzrósł do 5,1 mln zł, z 2,8 mln zł.

Wyniki spółki Rurgaz są konsolidowane od 1 marca 2010 roku.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)