Notowania

rdl
18.06.2008 11:59

Radpol zakończył modernizację zakładu

Radpol zakończył projekt modernizacji zakładu i linii produkcyjnych. Inwestycje w kwocie 10 mln zł zostały zrealizowane w ramach otrzymanych dotacji unijnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Radpol zakończył projekt modernizacji zakładu i linii produkcyjnych. Inwestycje w kwocie 10 mln zł zostały zrealizowane w ramach otrzymanych dotacji unijnych. Spółka będzie starała się o zwrot 50 proc. poniesionych kosztów. *

Unowocześnienie zakładu ma na celu zwiększenie produkcji, a w konsekwencji wzrost udziałów w najważniejszych rynkach: elektro-energetycznym i ciepłowniczym.

W ramach przeprowadzonych inwestycji Radpol wybudował nowoczesny magazyn o powierzchni ponad 1000 mkw, który wyposażony został w systemy wysokiego składowania. Wysoką wydajność produkcji zapewnią spółce dwie kompletne linie wytłaczarkowe - z głowicami do produkcji rur cienkościennych i pogrubionych - wykorzystywanych w branży energetycznej. Za uruchomienie nowych linii odpowiada Instytut Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Metalchem z siedzibą w Toruniu.

Radpol unowocześnił również linię do produkcji zakończeń kablowych. W tym celu zakupiona została od niemieckiej firmy Demag nowoczesna wtryskiwarka. Ponadto spółka zrealizowała kontrakt z polską firmą Formet na zakup nowoczesnych form do produkcji zakończeń typu end-cup.

Spółka rozpoczęła także drugi etap prac inwestycyjnych polegający na położeniu instalacji i infrastruktury technicznej oraz wyposażeniu bunkra pod drugi akcelerator o energii 4,5 MeV, przeznaczonego do przemysłowego sieciowania radiacyjnego. Termin zakończenia prac zaplanowano na koniec trzeciego kwartału 2008.

- _ Inwestycje w nowoczesne i innowacyjne rozwiązania są kosztowne, ale przynoszą wymierne efekty zarówno dla samej spółki, jak też jej akcjonariuszy i inwestorów. W 2007 roku Radpol zrealizował podwyższone prognozy finansowe, a dzięki modernizacji zaplecza technicznego nasze wyniki będą mogły być jeszcze lepsze niż dotychczas _ - dodaje Grzegorz Malczyk, wiceprezes spółki.

Spółka podpisała ostateczną umowę kupna 80,34 proc. akcji firmy Elektroporcelana Ciechów. Oferty spółek są ze sobą komplementarne. Pozwoli to na znaczne zwiększanie udziałów Radpol w sektorze energetyki zawodowej - kluczowej dla Elektroporcelany Ciechów.

Tagi: rdl, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz