Notowania

rafako
28.11.2012 08:24

Rafako i PBG "w przededniu" podpisania olbrzymiej umowy

EDF Polska zgodził się na podpisanie umowy na zaprojektowanie, wykonanie i uruchomienie instalacji odsiarczania spalin w spółkach grupy, z konsorcjum Rafako i PBG, pomimo iż wartość oferty tego konsorcjum przekraczała budżet przeznaczony początkowo na ten projekt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Palko72/Dreamstime.com)

EDF Polska zgodził się na podpisanie umowy na zaprojektowanie, wykonanie i uruchomienie instalacji odsiarczania spalin w spółkach grupy, z konsorcjum Rafako i PBG, pomimo iż wartość oferty tego konsorcjum przekraczała budżet przeznaczony początkowo na ten projekt. Termin podpisania kontraktu jest już wyznaczony - wynika z wypowiedzi Jerzego Wiśniewskiego, przewodniczącego rady nadzorczej PBG._ _

_ - Jesteśmy w przededniu podpisania umowy za 1 mld zł z EDF-em, termin jest wyznaczony _ - powiedział Wiśniewski dziennikarzom.

We wrześniu EDF Polska poinformował, że oferta konsorcjum Rafako i PBG za 954,8 mln zł brutto (769 mln zł netto) została wybrana jako najkorzystniejsza w tym przetargu. Cena oferty przekraczała jednak kwotę, jaką zamawiający przeznaczyli na sfinansowanie zamówienia. Według nieoficjalnych informacji budżet inwestora wynosił 694 mln zł netto.

Ponieważ oferta zwycięskiego konsorcjum przekraczała budżet inwestora, EDF informował, że umowa z wykonawcą, którego oferta została wybrana za najkorzystniejszą zostanie zawarta jedynie wówczas, jeśli zamawiający znajdą dodatkowe środki finansowe do wysokości ceny oferty najkorzystniejszej. Zamawiający nie poinformował jednak, czy zwiększy budżet postępowania.

Tagi: rafako, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz