Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rafako wykona większość prac przy budowie bloku w Jaworznie

0
Podziel się

W kontrakcie będzie również uczestniczyć spółka Mostostal Warszawa.

Rafako wykona większość prac przy budowie bloku w Jaworznie
(TAURONPE)
bErTWhXF

Rafako i Mostostal Warszawa podpisały zmienioną i ujednoliconą umowę konsorcjum w sprawie budowy bloku w Jaworznie. Główna zmiana zakłada wykonanie przez Rafako 99,99 procent prac na przy budowie bloku w Jaworznie oraz 0,01 procent prac przez Mostostal Warszawa - podało Rafako.
Podział wynagrodzenia należnego każdemu z partnerów konsorcjum na projekcie Jaworzno będzie odpowiadał nowemu procentowemu zakresowi prac realizowanych przez danego partnera.

Rafako, podało, że jako lider konsorcjum, uprawnione będzie do podejmowania samodzielnych decyzji oraz reprezentowania konsorcjum wobec zamawiającego w związku z projektem Jaworzno, z wyłączeniem zamkniętego katalogu spraw zastrzeżonych zmienioną umową konsorcjum do wspólnej decyzji partnerów konsorcjum. Spółka opóźniła publikację warunków handlowych, na jakich zawarto umowę._ _

_ - Opóźnienie zostało dokonane z uwagi na fakt, że ujawnienie warunków handlowych na obecnym etapie mogłoby naruszyć słuszny interes Rafako. Rafako poinformuje opinię publiczną o warunkach handlowych Umowy Dodatkowej osobnym raportem bieżącym w chwili, gdy taka publikacja nie będzie naruszać słusznego interesu Rafako, jednakże nie później niż do dnia 1 października 2013 roku., tj. w następnym dniu po dniu, w którym upływa okres związania ofertą na Projekt Jaworzno _ - napisano w raporcie.

bErTWhXH

W styczniu oferta konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa za 4,4 mld zł netto została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę bloku o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III. To tej pory nie podpisano kontraktu ws. realizacji inwestycji. Pod koniec lipca Tauron informował, że przedłuża termin podpisania umowy ws. bloku w Jaworznie do 30 września.

W maju Rafako podpisało z North China Power Engineering Co. (NCPE) umowę konsorcjum wewnętrznego oraz umowę o współpracy dla realizacji budowy bloku w Jaworznie. Umowa zakłada wspólną realizację zakresu robót przypadających w tej inwestycji Rafako.

bErTWhYi
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)