Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rdn
20.12.2011 14:59

Redan wyemituje obligacje o wartości do 20 mln zł

Redan, właściciel marek odzieżowych Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci dyskontowej Textilmarket, zdecydował o emisji do 200 tys. obligacji rocznych i dwuletnich o wartości 100 zł każda. Spółka planuje pozyskać do 20 mln zł w ramach oferty prywatnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Troll)

„Zarząd Redan SA podjął uchwały, na mocy których do dnia 31 stycznia 2012 r. spółka wyemituje do 200.000 obligacji o wartości 100 zł każda, czyli łącznie do kwoty 20 mln zł. Zgodnie z treścią podjętych uchwał, termin wykupu obligacji serii A przypada na 12 miesięcy, a obligacji serii B na 24 miesiące od daty emisji. Na każdą z tych serii będzie przypadać po połowie wartości obligacji" - podała spółka w komunikacie.

Pięcioletni program emisji obligacji obejmuje łączną kwotę 50 mln zł. Intencją Redanu jest, aby obligacje mogły być w każdym czasie wprowadzone do obrotu w alternatywnym systemie obrotu na rynku Catalyst.

Pozyskane środki Redan przeznaczy na dalszy rozwój, głównie na otwarcia nowych sklepów swojej marki dyskontowej Textilmarket. Na 2012 rok Redan zaplanował otwarcie co najmniej 60 sklepów pod tym brandem.

„Emisja obligacji pozwoli nam pozyskać środki zewnętrzne niezbędne do finansowania dalszego rozwoju – wydatków na adaptacje i wyposażenie lokali oraz finansowanie zapasów towarów" - powiedział prezes Bogusz Kruszyński, cytowany w komunikacie.

Narastająco w I-III kw. Redan miał 1,13 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 1,64 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 261,74 mln zł wobec 222,06 mln zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: rdn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz