Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rekomendacja dla Kernela w górę. Analitycy zalecają...

0
Podziel się

Analitycy Millennium DM w raporcie z 31 maja podwyższyli rekomendację dla Kernela do "kupuj" z "akumuluj". Obniżyli jednak cenę docelową akcji spółki do 71,9 zł z 82,3 złotego.

Rekomendacja dla Kernela w górę. Analitycy zalecają...
(Emily2k/Dreamstime)
bCZObzhN

Analitycy Millennium DM w raporcie z 31 maja podwyższyli rekomendację dla Kernela do _ kupuj _ z _ akumuluj _. Obniżyli jednak cenę docelową akcji spółki do 71,9 zł z 82,3 złotego.

W dniu wydania raportu kurs akcji Kernela wyniósł 54,4 złotego. W opinii analityków Millennium DM, skala spadku notowań spółki wywołanego publikacją wyników kwartalnych była nieuzasadniona.

_ - Bieżący rok obrotowy będzie najprawdopodobniej pierwszym od giełdowego debiutu Kernela w 2007 r., gdy spółce nie uda się poprawić zysku netto w ujęciu rdr. Taka sytuacja jest przede wszystkim rezultatem rozczarowujących wyników segmentu zbożowego, dla którego ten sezon okazał się wyjątkowo nieudany zarówno pod względem wolumenów, jak i rentowności _- napisano w raporcie

bCZObzhP

_ - Pozostałe obszary działalności poradziły sobie lepiej niż biznes zbożowy i dlatego uważamy, że w kolejnym roku obrotowym nawet przy niewielkiej poprawie wyników w słabszym obecnie segmencie spółka powinna wrócić na ścieżkę corocznej poprawy rezultatów _ - dodano.

Millennium DM prognozuje dla Kernela na rok obrotowy 2011/2012 2,22 mld USD przychodów, 257,8 mln USD zysku operacyjnego i 206,3 mln USD zysku netto. W 2012/2013 roku ma to być odpowiednio 2,32 mld USD przychodów, 297,5 mln USD EBIT i 236,7 mln USD zysku netto.

bCZObziq
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)