Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Resort skarbu chce sprzedać część akcji Enei

0
Podziel się

Skarb Państwa planuje sprzedać 15 proc. akcji spółki na GPW .

Resort skarbu chce sprzedać część akcji Enei
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDyXMgDF

Skarb Państwa planuje *w styczniu lub lutym 2010 r. *sprzedać na warszawskiej giełdzie kolejne 15 proc. akcji spółki energetycznej Enea. Ma to nastąpić zanim znajdzie inwestora na pozostałe 67 proc. akcji - poinformował Aleksander Grad, minister skarbu.

Minister podkreślił, że zainteresowanie Eneą ze strony kandydatów na potencjalnego inwestora wzrosło - wymienił w tym kontekście RWE, CEZ i _ inwestorów francuskich _ - jak podał Bloomberg.

W końcu listopada MSP poinformowało, że nadal chce znaleźć dla Enei inwestora branżowego, któremu zaoferuje pakiet większościowy. Jednocześnie resort planuje wcześniej zwiększyć liczbę akcji spółki znajdujących się w wolnym obrocie na GPW.

bDyXMgDH

Na początku listopada wiceminister skarbu Jan Bury powiedział, że MSP może sprzedać kilka-kilkanaście procent akcji Enei w transzach na GPW, zachowując większościowy, 51-proc. pakiet w tej spółce, aby później zaoferować go inwestorowi branżowemu.

W połowie października MSP zakończyło postępowanie w sprawie zbycia 67,05 proc. akcji Enei po tym, jak niemiecka spółka RWE AG - jedyny podmiot, z którym toczyły się rozmowy - zawiadomiło resort, iż nie złoży oferty ostatecznej.

Według stanu na 30 września br. (za raportem za III kw. 2009) najwięksi akcjonariusze spółki Enea to: Skarb Państwa (76,48 proc.), Vattenfall AB (18,67 proc.) oraz Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (2,50 proc.).

bDyXMgDN
bDyXMgEi
KOMENTARZE
(0)